اختصاصی؛ درخواست فرمانده ارشد ارتش برای ارائه گزارش از بازداشت ارتشی‌ها و خانواده‌هایشان

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۶

بر اساس یک سند رسیده به ایران‌اینترنشنال، یک فرمانده ارشد ارتش جمهوری اسلامی در استان فارس، خواستار ارائه گزارش روزانه از بازداشت نیروهای ارتش و خانواده آنان در اعتراضات و همچنین توجه به «اقدامات خرابکارانه» علیه اماکن نظامی شده است.

این نامه به امضای حسین صفرعلیزاده، فرمانده پادگان «شهید داوری آماویش شیراز (بازرسی ایمنی و رسیدگی‌ها)» رسیده است.

این فرمانده ارشد نظامی به دستورات صادر شده از فرمانده «ارشد نظامی» ارتش جمهوری اسلامی در سه ستان اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری (بازرسی ایمنی و رسیدگی‌ها) اشاره کرده است.

او در این دستور، خواستار اطلاع‌رسانی به موقع حوادث و رویدادها شده است.

در این نامه همچنین با اشاره به خیزش انقلابی مردم ایران و احتمال انجام «اقدامات خرابکارانه علیه اماکن نظامی و تهدید کارکنان» نیروی زمینی ارتش، از فرماندهان خواسته شده است «در صورت بروز هر گونه حادثه و رویداد، در اسرع وقت نسبت به اطلاع‌رسانی آن به مبادی ذیربط و بازرسی و ایمنی» اقدام شود.

حسین صفرعلیزاده در نامه دیگری از فرماندهان واحدهای ارتش خواسته است موضوع مربوط به بازداشت خانواده نیروهای ارتش و همچنین شعارنویسی بر دیوار‌ها در پادگان‌ها را به صورت پیامک با استفاده از تلفن و گزارش مکتوب، اطلاع و گزارش دهند.

در بخشی از این نامه آمده است: «حضور کارکنان پایور و وظیفه و خانواده کارکنان پایور در ناآرامی‌ها و اغتشاشات و دستگیری آنان توسط نهادهای امنیتی، شعار‌نویسی هنجارشکنانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی در دیوارهای پادگان و میزان خسارات احتمالی وارده به پادگان و کوی‌های سازمانی و … را به صورت روزانه از ساعت هفت صبح تا ساعت هفت صبح روز بعد به صورت پیامکی تلفنی و گزارش‌های نوبه به بازرسی و ایمنی این فرماندهی ارسال کنند.»

با آغاز خیزش انقلابی ایرانیان علیه جمهوری اسلامی به دنبال کشته شدن مهسا امینی در بازداشت ماموران گشت ارشاد، فراخوان‌ها و درخواست‌هایی برای پیوستن نیروهای ارتش به این خیزش انقلابی منتشر شده است.

پوشش ویژه
جهان‌نما
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید