روزنامه هم‌میهن خبر داد: حذف عکس‌های خامنه‌ای از مدارس برای جلوگیری از پایین کشیده شدنشان

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۳

روزنامه هم‌میهن در گزارشی از مشغول کار شدن نیروهای بسیج در مدرسه‌ها، احضار و اخراج تعدادی از مدیران، حذف عکس‌های خامنه‌ای برای پاره نشدن آن‌ها و دستور نهادهای امنیتی برای خروج با فاصله دانش‌آموزان از مدارس خبر داد.

هم‌میهن در این گزارش نوشت که به مدیران مدرسه‌ها دستور داده شده تا دانش‌آموزان را با فاصله از مدرسه خارج کنند تا جمع نشوند.

بر اساس این گزارش، برای کلاس‌هایی که در ساعاتی معلم نداشته‌اند از نیروهای خارج مدرسه که عموما از بسیج معرفی می‌شوند، استفاده می‌شود.

این روزنامه نوشت که به مدیران مدرسه‌ها دستور داده شده عکس علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، «در صورتی‌ که احساس شود ممکن است مشکلی برایش پیش آید، حذف شود».

بر اساس این گزارش، همچنین به مدیران دستور داده شده که «از افرادی مثل نیروهای بسیج برای توضیح وضعیت فعلی با محوریت پدافند غیرعامل استفاده شود.»

این روزنامه از احضار مدیران مدارس به حراست آموزش و پرورش خبر داد و به نقل از یک مدیر نوشت: «در کنار آن هم گزارش‌های نادرست زیادی به حراست می‌شود و یک فضای ناامنی اجتماعی در مدارس شکل گرفته است.»

از سوی دیگر محمدرضا نیک‌نژاد، معلم و فعال صنفی معلمان در مصاحبه با این روزنامه از بازداشت یک معلم در اصفهان و حدود چهار معلم در کردستان خبر داد.

او همچنین اعلام کرد بر اساس گزارش‌های رسیده به کانون صنفی معلمان، تعدادی از مدیران مدارسی که دانش‌آموزان در آن‌ها تجمع کرده یا شعار داده‌اند، اخراج شده و به تعدادی هم گفته شده استعفا بدهند.

پیش از این شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان‌ ایران از بازداشت مدیر هنرستان دخترانه «آیت‌الله خامنه‌ای» شهر کرج خبر داده بود.

این شورا هویت این مدیر هنرستان را«خانم عقاب‌نشین» اعلام کرد و نوشت: «او بعد از اعتراض دانش‌آموزان به وضعیت موجود، به دلیل امتناع از تحویل فیلم دوربین مداربسته مدرسه به ماموران و پاک کردن آن، روز سه‌شنبه ۱۹مهر ماه ۱۴۰۱ مقابل چشم دانش‌آموزان این هنرستان بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شد.»

تعدادی از دانش‌آموزان نیز در هفته‌های گذشته بازداشت شده‌اند.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه با «شرق» ضمن تایید بازداشت دانش‌آموزان گفت: «دانش‌آموزی در زندان نداریم و مواردی هم اگر بازداشت باشند برای بحث اصلاح و تربیت است.»

در واکنش به این سخنان، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران نسبت به وضعیت دانش‌آموزان بازداشت شده در کشور ابراز نگرانی کرد و خواستار آن شد که جمهوری اسلامی، به «نظامی کردن شهرها» و «سیاست ارعاب و بازداشت نوجوانان دانش‌آموز» پایان دهد.

تازه‌ترین خبرها

۲۴ با فرداد فرحزاد
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید