افشای نامه معاون دادستان تهران درباره کشته شدن ۱۱۰ نفر در اعتراضات آبان از سوی «عدالت علی»

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۶

گروه هکری «عدالت علی» سندی را منتشر کرد که در آن سرپرست دادسرای جنایی تهران از کشته شدن ۱۱۰ نفر در اعتراضات آبان ۹۸ با شلیک اسلحه ماموران در استان تهران خبر داده است.

محمد شهریاری، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران، در نامه به دادستان تهران اعلام کرده که با دستور ابراهیم رئیسی، رییس وقت قوه قضاییه، مسوول شده که دفن «تمامی اجساد» را مدیریت کند و به دلیل این اقدام از سوی رئیسی از او تقدیر شده است.

شهریاری در این نامه نوشته است که «به مدت دو هفته حضور در پزشکی قانونی در کهریزک تمامی اجساد و خانواده آنان» را مدیریت کرده و «بر کالبدشکافی و کارشناسی سلاح» نظارت داشته است.

او اعلام کرده که «اجساد به صورت تحت‌الحفظ» برای دفن به شهرستان‌ها منتقل شده‌اند.

سرپرست دادسرای جنایی تهران در این نامه خبر داده که درباره اعتراضات آبان ۹۸ پرونده‌ای در دادسرا تشکیل شده اما یک پرونده حقوقی نیست. او نوشته که در این پرونده گزارش‌های متفرقه نهادهای امنیتی درباره این اعتراضات و عوامل موثر در آن وجود دارد.

پس از سرکوب خونین اعتراضات آبان ۹۸ از سوی جمهوری اسلامی که با قطع کامل اینترنت در ایران همراه بود، خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دولتی در ایران از کشته شدن حدود هزار و ۵۰۰ نفر در این اعتراضات خبر داد.

عفو بین‌الملل نیز اعلام کرد توانسته است کشته شدن ۳۰۴ نفر را تایید کند و که این آمار شامل ۱۳۰ نفر در تهران است.

خبر ورزشی
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید