کارگران عملیاتی و رسمی نفت: سرکوب‌‌ها ادامه یابد اعتصاب و با خانواده‌هایمان تجمع می‌کنیم

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

در پی اخطار کارگران پیمانی نفت، کارگران رسمی شاغل در بخش‌های عملیاتی صنعت نفت ایران نیز با انتشار بیانیه‌ای به حکومت هشدار دادند اگر به تلاش برای سرکوب‌‌ ادامه دهد و همه دستگیر شدگان آزاد نشوند، دست از کار خواهند کشید و همراه با خانواده‌هایشان، تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند.

در بیانیه کارگران رسمی شاغل در بخش‌های عملیاتی صنعت نفت ایران آمده است: «قتل مهسا امینی را که حقیقتا هشداری به همه ما مردم بود و با هیچ دلیلی قابل توجیه نیست، شدیدا محکوم می‌کنیم. چنین جنایت و جنایاتی قلب همه ما را به درد آورده است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما حمایت قاطع خود را از اعتراضات مردمی در کف خیابان اعلام می‌کنیم و خود بخشی از همین مردم هستیم که بیش از ۴۰ سال است زندگی و کرامت انسانی‌مان به دست حاکمیت مستبد و ضد بشر پایمال شده است. از جمله همین امروز وضع معیشت به جایی رسیده است که هیچ تامین و شرایط قابل تحملی برای ما مردم نمانده است.»

کارگران بخش‌های عملیاتی صنعت نفت ایران تاکید کرده‌اند که «دیگر به ادامه این شرایط برده‌وار زندگی و کار» تن نمی‌دهند و اولتیماتوم داده‌اند که اگر به خواسته‌هایشان پاسخ داده نشود، با خانواده‌هایشان به خیابان خواهند آمد.

آنان تاکید کردند: «حالا نه فقط مطالباتمان جواب نگرفته بلکه حاکمان دارند اعتراضات ما مردم را با سرکوب و گلوله پاسخ می‌دهند.»

صادر کنندگان این بیانیه برای آخرین بار اخطار دادند که: «اگر سرکوبگری‌ها ادامه یابد، اگر همه دستگیرشدگان آزاد نشوند، اگر به فضای پادگانی در خیابان‌ها و در شهرها و در محیط‌های کارمان پایان داده نشود و اگر معیشت و کرامت ما به ما برنگردد، همان‌طور که قبلا نیز اعلام کردیم دست از کار خواهیم کشید و این بار با خانواده‌هایمان و همراه مردم تجمع خواهیم کرد.»

دو روز پیش نیز کارگران پیمانی و پروژه‌ای نفت همصدا با همه مردم در ایران اخطار داده بودند که اگر به بازداشت‌ها، کشتار مردم و سرکوبگری‌ها و اذیت و آزار زنان به خاطر حجاب پایان داده نشود و سرکوب مردم پایان نیابد، ساکت نخواهند ماند و همصدا با همه مردم، دست به اعتراض خواهند زد و کار را تعطیل خواهند کرد.

این در حالی است که دانشجویان در سراسر ایران اعتصاب خود را از روز دوشنبه آغاز کرده‌اند و روز به روز به تعداد دانشگاه‌هایی که به این اعتصاب می‌پیوندند بیشتر می‌شود.

روز چهارشنبه، شوراهای صنفی دانشجویان کشور از اعتصاب و تحصن جمعی از دانشجویان دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز در اعتراض به سرکوب شهروندان خبر داد.

همچنین روز سه‌شنبه شش سازمان جمهوری‌خواه دموکرات ضمن اعلام حمایت کامل از اعتصاب معلمان و دانش‌آموزان، کارگران، کسبه و بازار، استادان و دانشجويان را فرا خواندند «در همگامی با معترضانی که هر روز و هر شب در شهرها و در هر کوی و برزن سنگر خیابان را با جانفشانی حفظ کرده‌اند»، با اعتصاب همراه شوند.

از سوی دیگر فراخوانی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن یک کارمند اسنپ، اعلام اعتصاب اعتراضی کرده و از شهروندان خواست تا به اعتصاب بپیوندند.

گروه سایبری انانیموس هم با هک موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از طریق سامانه‌ داخلی این سازمان، به تمام اعضای آن ایمیل گروهی فرستاد و آن‌ها را دعوت به اعتصاب کرد.

تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید