آمریکا و متحدانش یک ماموریت گروه ضربت بمب‌افکن را در سراسر خاورمیانه انجام دادند

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۴

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) اعلام کرد که این نیرو به همراه نیروهای هوایی کشورهای متحد آمریکا و با پشتیبانی نیروهای زمینی و دریایی، یک ماموریت گروه ضربت بمب‌افکن را در سراسر خاورمیانه انجام دادند.

سنتکام روز دوشنبه در حساب توییتر خود نوشت که در این ماموریت انواع هواپیماهای آمریکا و متحدانش شرکت داشتند.

ژنرال مایکل اریک کوریلا، فرمانده سنتکام گفت: «این نوع عملیات نشان‌دهنده قابلیت‌های جمعی مشارکت نظامی است که ما در حوزه خاورمیانه توسعه داده‌ایم.»

این فرمانده ارشد ارتش آمریکا ادامه داد: «ما این توانایی را داریم که به سرعت مقدار قابل توجهی از قدرت رزمی را در هوا در کنار شرکای خود قرار دهیم. ما می‌توانیم همین کار را در زمین و دریا انجام دهیم.»

فرماندهی نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد یگان‌های زمینی و دریایی آمریکا و همچنین نیروهای هوایی ائتلاف و شرکای منطقه‌ای آمریکا این ماموریت را در روز یکشنبه چهارم سپتامبر انجام دادند.

ژنرال الکسوس گرینکویچ فرمانده نیروی هوایی نهم آمریکا گفت: «این گروه ضربت بمب‌افکن تجسم قوی و واضح تعهد پایدار آمریکا به منطقه است.»

این ماموریت نظامی، چهارمین ماموریت مشابه در سال جاری میلادی بوده است. آخرین بار ماموریت مشابهی در ماه ژوئن انجام شد.

بر اساس بیانیه ارتش آمریکا، بمب‌افکن‌های سنگین بی‌-52اچ معروف به «استراتوفورترس» با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای «پیش از ترک منطقه» در کنار هواپیماهای جنگی نیروی هوایی بریتانیا، کویت و عربستان سعودی بر فراز مدیترانه شرقی، شبه جزیره عربستان و دریای سرخ پرواز کردند و شانزده کشور دیگر پشتیبانی لجستیکی ارائه کردند.

ژنرال گرینکویچ افزود: «تهدیدها علیه ایالات متحده و شرکای ما بدون توجه نخواهد بود. ماموریت‌هایی مانند این نشان دهنده توانایی ما برای پیوستن به نیروها برای بازدارندگی و در صورت لزوم شکست دادن دشمنان است.»

این رزمایش در بحبوحه تشدید تنش‌ها با تهران بر سر مذاکرات احیای برجام برگزار شد.

تهران روز دوشنبه گفت که پاسخ رسمی از سوی آمریکا به نظرات هفته گذشته خود که واشنگتن آن را «غیرسازنده» می‌داند، دریافت نکرده است.

نیروی هوایی آمریکا اخیرا به شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در سوریه حمله کرد.

ماه گذشته نیز ژنرال گرینکویچ گفت که ایالات متحده «به ثبات منطقه‌ای متعهد است، خواه این به معنای بازدارندگی ایران یا مقابله با سازمان‌های افراطی خشونت‌آمیز باشد.»

خبر ورزشی
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید