برادر مالک ساختمان متروپل در پی حمله مسلحانه کشته شد

۱۴۰۱/۵/۱

بر اساس گزارش‌ها چند فرد خودروی مجید عبدالباقی، برادر حسین عبدالباقی مالک ساختمان متروپل آبادان را به رگبار بستند و او پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد.

بر اساس گزارش‌ها چند فرد خودروی مجید عبدالباقی، برادر حسین عبدالباقی مالک ساختمان متروپل آبادان را به رگبار بستند و او پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد.

احسان عباسپور، فرماندار آبادان گفت که ظهر شنبه اول مرداد‌ماه، افراد ناشناس در مقابل مجتمع مسکونی محل سکونت مجید عبدالباقی به او تیراندازی کرده و فرار کردند.

او گفت که عبدالباقی به بیمارستان نفت آبادان منتقل و به علت شدت جراحت وارده تحت درمان و احیا قرار گرفته است.

در همین حال نصرالله حسونی بحرینی، رییس بیمارستان نفت آبادان گفت که او به علت شدت جراحت وارده فوت کرد.

او گفت که «پیکر بی جان وی به اتاق عمل منتقل و اقدامات مقتضی برای احیا آن انجام شد» اما «اقدامات پزشکی برای نجات جان عبدالباقی متاسفانه به علت شدت جراحت نتیجه بخش نبود.»

بخشی از ساختمان دو قلوی متروپل آبادان ساعت ۱۲.۴۰دقیقه روز دوشنبه دوم خرداد ریزش کرد که در این حادثه ۴۳ نفر جان باختن و ۳۷ نفر مصدوم شدند.

گزارش‌ها حاکی است خودرو برادر عبدالباقی به رگبار بسته شده است. فیلمی نیز در فضای مجازی منتشر شده که او را در پارکینگ مجتمع مسکونی و بر زمین افتاده در کنار یک خوردو نشان می دهد.

حمله به برادر حسین عبدالباقی دو ماه پس از ریزش ساختمان متروپل آبادان و گزارش‌ها درباره تبانی مقامات با او و صدور مجوز غیرقانونی این ساختمان رخ داده است.

در حالی که مقام‌ها و رسانه‌های حکومتی از مرگ حسین عبدالباقی در حین ریزش ساختمان متروپل خبر داده‌اند و حتی به تایید آزمایش ژنتیک او اشاره می‌کنند، بسیاری از مردم ادعاها درباره مرگ او را باور ندارند.

در همین حال محمدحسین احمدی شاهرودی، عضو مجلس خبرگان گفته بود: «ما نمی‌دانیم این آقای عبدالباقی واقعا عبدالباقی است هنوز یا عبدالباقی است؟ کجا یقه‌اش را بگیریم و محکومش کنیم به پرداخت خسارت‌های مالی؟»

بر اساس گزارش‌ها مالک متروپل با «ارتباطات خاص» خود با مقامات توانسته بود مجوز ساخت این ساختمان را دریافت کند و ضوابط فنی در ساخت آن رعایت نشده است.

از جمله بر پایه اسناد رسیده به ایران اینترنشنال، موعود شمخانی، معاون وقت فنی و زیربنایی منطقه آزاد اروند و برادرزاده علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، در سال ۹۸ طی نامه‌ای به شهرداری آبادان، گروه مهندسین ساختمان سازی عبدالباقی را برای مشارکت در یک پروژه معرفی کرده بود.

اخبار
بوم و گِل - فصل چهارم
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید