استوری مشترک کاراته‌کاهای ایران بعد از عدم صدور ويزا در فاصله ۴ روز تا مسابقات ورلد گیمز

۱۴۰۱/۴/۱۳

ملی‌پوشان کاراته ایران بعد از احتمال لغو اعزام به مسابقات معتبر ورلد گیمز به دلیل عدم دریافت ویزای آمریکا، با انتشار یک استوری مشترک نسبت به این موضوع اعتراض کردند.

حمیده عباسعلی، ذبیح‌الله پورشیب، بهمن عسگری، سجاد گنج‌زاده و سارا بهمنیار با انتشار یک استوری مشترک در حساب اینستاگرام نوشتند: فقط ۴ روز تا بازی‌های جهانی باقی مانده و متاسفانه هنوز ویزای آمریکا را دریافت نکرده‌ایم.

در ادامه استوری اعتراضی ملی‌پوشان ایرانی آمده است: ما سهمیه این رقابت‌ها را به دست آوردیم و سخت تمرین کردیم، آیا راهی وجود داره که فدراسیون جهانی و مسئولان این مسابقات کمک کنند تا در این روزهای کم، این روند را تسریع کنیم.

پیشتر اخباری مبنی بر عدم صدور ویزا برای سرمربی تیم ملی و رئیس فدراسیون به دلیل گذراندن خدمت سربازی در سپاه پاسداران شنیده شده بود و حالا برای ملی‌پوشان کاراته ایران هم ویزا صادر نشده است.

مسابقات ورلد گیمز معتبرترین مسابقات کاراته بعد از رقابت‌های المپیک است و ملی‌پوشان ایرانی که برای حضور در این مسابقات تمرینات سخت و طاقت‌فرسایی را پشت‌سر گذاشته بودند، حالا به نظر می‌رسد از حضور در این مسابقات محروم شده‌اند.

منابع ایران اینترنشنال می‌گویند، فدراسیون کاراته ایران به فدراسیون جهانی خبر داده است تیم ملی کاراته ایران در این رقابت‌ها حضور نخواهد داشت و فدراسیون جهانی هم نفرات دیگری را روی سایت رسمی، جایگزین ملی‌پوشان ایران کرده و این در حالی است که هنوز روی سایت رسمی مسابقات ورلد گیمز نام ملی‌پوشان ایرانی به چشم می‌خورد.

گفتنی است تیم ملی کاراته پیشتر هم حضور در مسابقات کاراته وان را به دلیل احتمال رویارویی با ورزشکارانی از کشور اسرائیل از دست داده بود.

هت‌تریک با مزدک میرزایی
۲۴ با فرداد فرحزاد
یکی از ما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید