اختصاصی؛ دیپلمات اسرائیلی: لازم باشد به تنهایی با تهدید هسته‌ای ایران مقابله می‌کنیم

۱۴۰۱/۳/۲۶

دنی دانون، سفیر پیشین اسرائیل در سازمان ملل، درباره احتمال جنگ بین ایران و اسرائیل به ایران ‌اینترنشنال گفت: اسرائیل مصمم است حتی اگر متحدانش هم کمک نکنند، به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای ندهد.

سفیر پیشین اسرائیل در گفت‌وگو با برنامه «۲۴ با فرداد فرحزاد» ایران اینترنشنال، اقدام آمریکا در سال ۲۰۱۸ در خروج از برجام را «اشتباه» خواند و گفت: در عین حال بازگشت آمریکا به برجام نیز «اشتباهی جدی» خواهد بود، زیرا ایران در هر صورت اهداف هسته‌ای خود را دنبال خواهد کرد و از اعتبار کشورهای دموکراتیک حاضر در توافق احتمالی برای پیگیری اهداف هسته‌ای خود استفاده خواهد کرد.

دانون افزود: «ما می‌دانیم ایران دروغ می‌گوید و مسیر فریب را انتخاب کرده است. اینکه واقعیت را بدانیم بهتر از این است که بیشتر جهان فکر کند همه چیز تحت کنترل است، اما ایران مخفیانه به اهداف هسته‌ای خود برسد.»

سفیر پیشین اسرائیل با اشاره به توطئه ایران برای اقدام علیه شهروندان اسرائیلی در ترکیه، از مقام‌های آنکارا خواست برای تضمین امنیت همه گردشگران اسرائیلی که وارد ترکیه می‌شوند، تمامی اقدام‌های ضروری را انجام دهد.

دانون همچنین در واکنش به کشته‌ شدن مشکوک مقام‌های ایرانی در هفته‌های اخیر گفت: نمی‌توانم بگویم چه کسی مسئول حذف این تهدیدها در ایران بوده، اما گزارش‌ها نشان می‌دهد مقام‌های کشته شده افراد بی‌گناهی نبوده‌اند و جهان بدون آنها جای امن‌تری است.

سفیر پیشین اسرائیل با اشاره به اینکه کشورش پیش‌تر در سازمان ملل با عربستان سعودی و کشورهای خلیج فارس برای مقابله با تهدیدهای ایران همکاری کرده گفت: «این همکاری‌ها در سکوت بوده، اما وقتش رسیده در مقابل مواضع افراطی تهران به صورت علنی متحد شویم.»

اخبار
پنجره
قدرت کلمات

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید