در پی کشته شدن صیاد خدایی؛پلیس تایلند برای جلوگیری از عملیات ضد اسرائیلی در خاکش هشدار داد

۱۴۰۱/۳/۱۶

در پی هشدارها مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی قصد دارد حملات انتقام‌جویانه علیه شهروندان اسرائیلی در کشورهای مختلف جهان انجام دهد، پلیس تایلند از ماموران خود در سراسر کشور خواست مراقب جاسوسان ایرانی که احتمالا در آن کشور حضور دارند باشند.

در بیانیه پلیس تایلند گفته شده که سازمان‌های امنیتی آن کشور تحرکات شهروندان ایرانی در آن کشور و برخی مسلمانان تایلند را که احتمال جاسوسی آنها برای جمهوری اسلامی وجود دارد زیر نظر دارند.

همزمان، کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل می‌گوید این کشور در حال بررسی گسترش هشدارهای سفر خود به کشورهای مختلف در آستانه آغاز سفرهای تابستانی است. این شبکه اعلام کرد که اسرائیل قصد دارد هشدار سفر خود را به چه کشورهایی گسترش دهد اما تاکید کرد مقام‌های اسرائیلی بر این باورند جمهوری اسلامی گردشگران اسرائیلی را هدفی برای حملات انتقام‌جویانه خود می‌داند.

شورای امنیت ملی اسرائیل دو هفته پیش هشدار سفر خود درباره چند کشور هم‌مرز با ایران را به روز رسانی کرد و به ویژه به شهروندان اسرائیلی هشدار داد که حتی‌الامکان از سفر به ترکیه خودداری کنند. این هشدار پس از ترور حسن صیاد خدایی، سرهنگ نیروی قدس سپاه پاسداران در تهران صادر شد.

در این میان، وبسایت خبری وای‌نت، وابسته به روزنامه یدیعوت اخرونوت، از مرگ مشکوک یک کارشناس اتمی دیگر در ایران خبر می‌دهد. به نوشته وای‌نت، کامران ملا‌پور که در تاسیسات اتمی نطنز کار می‌کرد، هفته گذشته درگذشته است.

به نوشته وای‌نت، همزمان شدن مرگ ملاپور با افرادی همچون ایوب انتظاری در یزد و علی اسماعیل‌زاده در کرج، تصادفی بودن این موضوع را زیر سوال می‌برد.

کامران ملاپور چهارمین فردی است که طی دو هفته اخیر خبر کشته شدن یا فوت مشکوک او منتشر می‌شود.

حسن صیاد خدایی، از اعضای ارشد واحد ۸۴۰ سپاه قدس، اول خرداد در خیابانی در تهران به ضرب گلوله کشته شد و مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی مرگ او را به اسرائیل نسبت دادند.

پس از آن گزارش‌هایی درباره مرگ سرهنگ علی اسماعیل‌زاده به دلیل پرت شدن از بام خانه‌اش در کرج منتشر شد و ایران‌اینترنشنال در خبری اختصاصی گزارش داد که او از فرماندهان واحد ۸۴۰ سپاه قدس و از همکاران نزدیک صیاد خدایی بود و به ظن جاسوسی حذف فیزیکی شده است.

ایوب انتظاری، دارای دکترای مهندسی هوافضا و متخصص پهپادی و موشکی، نیز چهارمین مورد بود.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
۲۴ با فرداد فرحزاد
انسان، زمین، فردا

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید