جمعی از هنرمندان تبعیدی: نیروهای سرکوب اسلحه‌ را زمین بگذارند و به مردم ایران بپیوندند

۱۴۰۱/۳/۱۰

جمعی از هنرمندان تبعیدی در بیانیه‌ای با حمایت از اعتراضات مردم ایران، به نیروهای سرکوب هشدار دادند تا پیش دچار شدن به «آتش خشم مردم»، اسلحه را زمین بگذارند و به مردم بپیوندند و همزمان از سران اروپا خواستند به مماشات با جمهوری اسلامی، پولشویان و ماشین تبلیغاتش، پایان دهند.

در بیانیه « جمعی از هنرمندان تبعیدی در حمایت از اعتراضات مردم» خطاب به «نیروهای سرکوب در جمهوری اسلامی» آمده است: پیش از آن که آتش خشم مردم جان به لب آمده یا سردی شمشیرعدالت‌خانه‌های دادخواهانه، دامنگیرتان شود، به صفوف مردم بپیوندید و اسلحه‌ها را زمین بگذارید.

آنها خطاب به «سرکوبگران و سپاهیان شر» نوشتند: از یاد نبرید امروز یافتن نام و نشان هر کدام از شما، برای دادخواهان، و دادگاه‌های بین‌المللی کاری بس آسان است، آن‌چنان که با گذشت یک قرن منشی‌ها و آجودان‌های حکومت نازی آلمان، به دست عدالت سپرده شدند.

جمعی از هنرمندان تبعیدی در بخش دیگری از بیانیه خود با اشاره به اینکه «روزگار مردم ایران از آغاز انقلاب اسلامی با اعدام و شلاق و زندان و گلوله، و ترور و خشونت گره خورده است»، خطاب به سران کشورهای اروپایی نوشتند: مردم ایران گروگان‌های رژیمی‌ هستند که فعالان سیاسی مخالف را در کشورهای شما ترور می‌کند، مبلغان و پولشویانش را به کشورهای شما می‌فرستد، و به نام فعالیت‌های اسلام گرایانه فرهنگی و به لطف جامعه آزاد و مدرن اروپا، ماشین پروپاگاندا و سرکوبش را تقویت می‌کند.

این هنرمندان همچنین به «مدارای دولت‌های اروپایی با جمهوری اسلامی در ایران اشغالی» و «تبلیغ و نرمال سازی شر جمهوری اسلامی به وسیله نمایشگاه‌های هنری و رویدادهای سینمایی و کنسرت‌های موسیقی و مسابقات ورزشی» اشاره کردند.

جمعی از هنرمندان تبعیدی در ادامه بیانیه خود با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی از زمان اعتراضات آبان ۹۸ تاکنون مردم ایران را در کوچه و خیابان‌های بیش از هفتصد شهر و روستا و حتی در آسمان به خاک و خون کشیده است، افزودند: چگونه کشورهای اروپایی به مذاکره با عاملان این جنایات ادامه می‌دهند.

آنها با تاکید بر حمایت از اعتراض مردم ایران علیه ظلم‌ها و تبعیض‌ها، علیه تضییع حقوق زنان و اقلیت‌ها، و علیه فشارها به معلمان، کارگران و کشاورزان، نوشتند: با یادآوری تاریخ در آلمان، رومانی یا لیبی، تاکید می‌کنیم هر نوع حمایت مستقیم یا غیرمستقیم از جمهوری اسلامی، چه از سوی پلیس رژیم در داخل ایران باشد و چه از سوی وزیری در کشورهای غربی، در روزی که دور نیست مقابل دادخواهان ایرانی و در برابر دادگاه‌های حقیقت‌یاب به پرسش کشیده خواهد شد.

این بیانیه به امضای جمعی از هنرمندان در تبعید از جمله هما اسکندری، نیکزاد نجومی، مصطفی عزیزی، کامران ملک مطیعی، مهدی موسوی، فاطمه اختصاری، طاهره عبدلی، سعید رضازاده، رضا عقیلی، رضا زواری، نازنین افتخاری، میلاد گرگین، ایمان رضایی، آذین ساداتی، آزیتا شش بلوکی و سینا ممتحن رسیده است.

نویسندگان این بیانیه خطاب به سران کشورهای اروپایی تاکید کردند: پیش از اینکه برای همیشه شرمسار تاریخ شوید، از شما می‌خواهیم که دست از مماشات با حکومت توتالیتر اسلامی ایران بردارید.

تاریخ شفاهی
اخبار
مرور مطبوعات

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید