حمله دو مهاجم به عابران در شهر العاد اسرائیل دست‌کم سه کشته و چهار زخمی برجای گذاشت

۱۴۰۱/۲/۱۵

در پی حمله دو مرد مهاجم با تبر به مردم در شهر العاد اسرائیل، دست‌کم سه نفر کشته و چهار نفر زخمی شدند که حال یکی از مجروحان وخیم گزارش شده است. مقام‌های پلیس گفتند که دو عامل این حمله احتمالا از فلسطینی‌های کرانه باختری هستند و عملیات جستجو برای دستگیری آنها در جریان است.

این حمله در اواخر روز استقلال اسرائیل و در پی موجی از حملات تروریستی در اسرائیل و کرانه باختری و تهدیدات برخی از گروه‌های فلسطینی صورت گرفت.

پلیس اسرائیل روز جمعه اعلام کرد که عاملان این حمله را شناسایی کرده و دو مرد ۱۹ و ۲۰ ساله فلسطینی اهل جنین در کرانه باختری عامل حمله تروریستی در شهر العاد اسرائیل هستند.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود که دو مهاجم از سلاح گرم و تبر استفاده کرده‌اند اما پزشکان مرکز بیمارستانی شبا که مجروحان از جمله یک جوان بیست ساله به آنجا منتقل شده است گفتند که آثار گلوله مشاهده نشده و به نظر می‌رسد همه جراحات ناشی از سلاح سرد تیز بوده است.

در همین حال جروزالم پست از قول شاهدان گزارش داد که مهاجمان دو نفر بودند که با سلاح سرد از جمله با تبر به عابران حمله کردند و هر سه نفری که در جریان این حملات کشته شدند مردانی حدود ۴۰ ساله بوده‌اند.

سه مرد ۶۰ ، ۴۰ و ۳۵ ساله نیز در جریان این حملات به شدت مجروح شدند که به بیمارستان منتقل شدند و چهارمین مجروح یک مرد ۲۳ ساله است که در برابر مهاجمان مقاومت کرده و پس از مجروح شدن در جریان درگیری با آنها به بیمارستان منتقل شد.

یکی از سخنگویان پلیس اسرائیل گفت که نیروهای پلیس و واحدهای عملیات ویژه ارتش اسرائیل در حال بررسی این حمله هستند که در جریان آن، قربانیان توسط دو مرد که یکی از آنها تبر به دست داشت در دو نقطه مختلف از شهر العاد از جمله در نزدیک پارک آمفی تئاتر این شهر مورد حمله قرار گرفتند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، پس از وقوع این حمله ایست‌های بازرسی در امتداد جاده‌های اصلی شهر العاد مستقر شد و پلیس با هلیکوپتر به تعقیب خودرویی پرداخته که در حال فرار از صحنه دیده شده بود.

در همین حال بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل، با آویو کوخاوی، رییس ستاد کل ارتش اسرائیل، درباره این سانحه گفت‌وگو کرد و نفتالی بنت، نخست وزیر این کشور، نیز پنج‌شنبه شب جلسه‌ای با روسای نهادهای امنیتی اسرائیل برگزار کرد.

شهرداری شهر العاد از مردم خواست تا عادی شدن شرایط در خانه‌های خود بمانند و خارج نشوند.

این حمله در اواخر روز استقلال و زمانی رخ داد که بسیاری از خانواده‌ها در خیابان‌ها و معابر عمومی جمع شده بودند تا هفتاد و چهارمین سالگرد اسرائیل را جشن بگیرند.

حمله در شهر العاد در حالی انجام شد که در پی موجی از حملات مرگبار در چند هفته گذشته نزدیک به ۲۰ اسرائیلی کشته شده‌اند و تنش‌ها میان فلطسینی‌ها با پلیس اسرائیلی در بیت‌المقدس شرقی بالا گرفته است.

ارتش اسرائیل نیروهای خود را در کرانه باختری با ۱۲ گردان و در مجموع ۲۵ گردان تقویت کرده است تا موج خشونت‌بار چند هفته اخیر، بدون حملات بیشتر پایان یابد.

هفته گذشته ارتش اسرائیل اعلام کرد که شش گردان از نیروهای ذخیره خود در هفته‌های آینده پس از ارزیابی موقعیتی به کار خواهد گرفت.

وزارت دفاع اسرائیل در پی حمله پنج‌شنبه شب در شهر العاد، اعلام کرد تعطیلی کرانه باختری و نوار غزه به استثنای موارد بشردوستانه و پزشکی که همزمان با روز استقلال از سه شنبه تا جمعه اعلام شده بود تا یک‌شنبه آینده تمدید شده است.

بررسی بازارها
امروز
قصه مردم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید