مدیرعامل باشگاه استقلال: توهین‌کنندگان به مجیدی نباید نقشی در چینش داوران داشته باشند

۱۴۰۱/۱/۲۶

مصطفی آجورلو اظهار داشت: نتیجه بازی برابر نساجی بر خلاف روند این دیدار بود و تناسبی با فوتبالی که ارائه شد، نداشت و یک جام از دست رفت. تردیدی وجود ندارد که این اتفاق برای ما تلخ و ناراحت‌کننده بود. استقلال یک جام را از دست داد اما شش‌ قدم با یک جام دیگر فاصله دارد.

آجورلو در گفت‌وگو با سایت استقلال، به وضعیت داوری در فوتبال ایران پرداخت و گفت: وضعیت داوری به صورت کلی شرایط خوبی ندارد و مشکلات داوری در بسیاری از بازی‌های این فصل و حتی فصل‌های گذشته وجود داشته که واقعا نگران کننده است. متأسفانه در بازی‌های اخیر از داوری ضربه خوردیم و انصاف و عدالت درباره ما رعایت نشد. اعتراض هم کردیم ولی واقعا احساس نکردیم که تغییری در روند موجود ایجاد شده است.

مدیرعامل باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: باید بهترین داوران کشور که کمترین اشتباه را در این فصل داشتند برای این 6 بازی تیم‌های مدعی قهرمانی انتخاب شوند. حتما باید بهترین تجهیزات را داشته باشند. شاید بتوان با این اقدامات تا حدودی وضعیت را سر و سامان داد. در شرایط کنونی حداقل انتظار این است که از داوران با تجربه و توانمند خصوصا در بازی‌های حساس لیگ و تیم‌های مدعی قهرمانی استفاده شود. سطح و کیفیت داوری‌های لیگ باید در حدی باشد که موجب نگرانی نشود و این تصور ایجاد نشود که برخی شاید مایل به موفقیت و سربلندی استقلال نباشند. در هفته‌های پایانی طبیعتا حساسیت‌ها نیز بیشتر است و یک اشتباه داوری می‌تواند سرنوشت یک جام را تحت تاثیر قرار بدهد.

آجورلو به مسائل ایجاد شده در مورد داوری هم واکنش نشان داد و تأکید کرد: پس از اینکه توهین‌‌ها به سرمربی استقلال را مشاهده کردم، به معاونت حقوقی گفتم که حتما باید به کمیته اخلاق شکایت و در پی شکایت کمیته داوران لایحه دفاعیه برای سرمربی تیم تدوین شود. همچنین از مسئولان فدراسیون می‌خواهم افرادی که به صورت علنی به اعضای کادر فنی باشگاه توهین کردند در چینش و گزینش داوران مدعیان قهرمانی نقش نداشته باشند. از کمیته اخلاق هم می‌خواهم که با انصاف نسبت به شکایت باشگاه استقلال اقدام کند.

وی تصریح کرد: معتقدم که اقدامات اخیر صرفا در جهت برهم‌زدن تمرکز تیم استقلال برنامه‌ریزی شده است. به همین دلیل باید صریح و صادقانه بگویم که مراقب نقشه‌های رقبا باشیم و بازی آنها را با آرامش خود برهم بزنیم. رقبایی که درون زمین توان مقابله با ما را ندارند سعی می‌کنند بازی را به بیرون زمین بکشانند. آرامش و تمرکز و همدلی ما، مهمترین عامل برای مقابله با این روش است. در این 6 هفته هم باید از فضای بیرون زمین مراقبت کنیم و نسبت به آن هوشیار باشیم و هم در داخل زمین مانند قبل با آرامش به کار خود ادامه دهیم.

تازه‌ترین خبرها

چشم‌انداز
بررسی بازارها
امروز

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید