کره شمالی انجام چند آزمایش‌ موشکی در روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه را تایید کرد

۱۴۰۰/۱۱/۷

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی با تایید گزارش‌ها درباره پرتاب چند موشک در روزهای سه‌شنبه و پنجشنبه، اعلام کرد که در این دو روز سامانه موشکی کروز دوربرد و کلاهک موشک هدایت شونده تاکتیکی سطح به سطح را آزمایش کرده است.

این خبرگزاری افزود که آزمایش‌های موشکی روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه همزمان با بازدید کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، از یک کارخانه تولید تسلیحات سنگین انجام شده است.

به نوشته خبرگزاری کره شمالی، این کشور روز سه‌شنبه یک سیستم موشکی کروز دوربرد ارتقا یافته را آزمایش کرد و روز پنج‌شنبه نیز با پرتاب دو موشک، قدرت کلاهک معمولی را با موشک هدایت‌شونده تاکتیکی سطح به سطح مورد آزمایش قرار داده است.

پیش از این ارتش کره جنوبی صبح پنج‌شنبه به وقت محلی اعلام کرده بود که کره شمالی «یک پرتابه ناشناس» را به سمت آب‌های سواحل شرقی خود شلیک کرده است ستاد مشترک فرماندهی ارتش کره جنوبی در ارزیابی خود گفت که پرتابه‌های شلیک شده از ساحل شرقی کره شمالی، دو موشک بالستیک و احتمالا کوتاه‌برد بوده‌اند.

در همین حال وزارت خارجه آمریکا اقدام کره شمالی در آزمایش موشک‌های بالستیک را محکوم کرد و آن را نقض چندین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خواند.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی نیز خبر داد که کیم جونگ اون در دو آزمایش‌ موشکی هفته جاری شرکت نداشت و در عوض همراه با خواهر پرنفوذ خود و تعدادی از مقام‌های کره شمالی از یک کارخانه تولید تسلیحات سنگین بازدید کرده است.

اخبار
جهان‌نما
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید