حمایت گروگان‌های دوتابعیتی و خارجی در ایران از اعتصاب غذای بری روزن

۱۴۰۰/۱۰/۳۰

اقدام بری روزن،‌ گروگان سابق سفارت آمریکا در ایران که همزمان با مذاکرات هسته‌ای به وین رفته تا برای حمایت از زندانیان دوتابعیتی و خارجی در ایران اعتصاب غذا کند، با حمایت این زندانیان و کنشگرانی که پیشتر در ایران گروگان بوده‌اند، همراه شده است.

همزمان گروه جهانی کمک به گروگان‌ها اعلام کرد نزار زکا، شهروند لبنانی-آمریکایی نیز که از سال ۲۰۱۵ به مدت چهار سال در ایران زندانی بود، در وین به اعتصاب غذای بری روزن در حمایت از گروگان‌های دو تابعیتی و خارجی در ایران پیوست.

کایلی مور گیلبرت، پژوهشگر استرالیایی‌-بریتانیایی هم که پیشتر در ایران زندانی بود، با اعلام حمایت از اعتصاب غذای بری روزن در ویدیویی گفت آزادی این زندانیان باید پیش‌شرط هرگونه توافق در وین باشد.

روزن همچنین در پیامی ویدیویی گفت که از طریق خانواده‌های زندانیان دوتابعیتی و خارجی در ایران پیام‌های زیادی دریافت کرده‌ که این گروگان‌ها از اعتصاب غذای او در وین با خبر هستند و از این اقدام اعلام حمایت کرده‌اند.

بری روزن‌ در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال با اشاره به اینکه روز دوم اعتصابش همزمان با سالگرد آزادی‌ اوست گفت ایران اگر به دنبال توافق با قدرت‌های جهان است باید گروگان‌ها را آزاد کند.

مستند - راز موفقیت الکس فرگوسن
اخبار
خبر ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید