شکسته شدن خط لوله پالایشگاه ستاره خلیج فارس سبب بوی نامطبوع در بندرعباس و ایجادلکه نفتی شد

۱۴۰۰/۱۰/۳۰

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان منشا انتشار بوی نامطبوع در بندرعباس، بندرخمیر و قشم و ایجاد لکه نفتی در آب‌های هرمزگان را شکسته شدن خط لوله انتقال خوراک پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و نشر میعانات گازی اعلام کرد.

حبیب مسیحی تازیانی با اشاره به انتشار بوی نامطبوع در بندرعباس، بندر خمیر و قشم، افزود که انتشار بوی نامطبوع به دلیل ایجاد حادثه و نشر میعانات گازی از خط لوله انتقال خوراک شرکت نفت ستاره خلیج فارس در فاصله ۴۳ کیلومتری شهر بندرعباس و شش کیلومتری روستای دمیلو در بستر رودخانه کل بوده است.

مسیحی تازیانی اضافه کرد که در پی بارندگی‌های اخیر در حوضه آبریز رودخانه کل، حجم قابل توجهی سیلاب با دبی فراوان در بستر رودخانه جاری شد که در محل حادثه، عرض این سیلاب حدود ۵۰۰ متر بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان افزود که کارشناسان پس از حضور در محل به بررسی و پایش اقدام کردند و با انجام گشت مشترک دریایی از محل‌های ورود سیلاب به دریا و همچنین نوار ساحلی بندرعباس، بندر خمیر و قشم نمونه‌برداری شد.

به گفته مسیحی تازیانی، در گشت دریایی لکه‌های نفتی نیز در دریا مشاهده شد که هماهنگی لازم با اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان برای پاکسازی محل در حال انجام است.

محمدعلی دادور، مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس نیز با تایید شکستگی خط انتقال میعانات گازی این شرکت، خاطرنشان کرد که خروج این گازها می‌تواند منجر به بروز عوارضی از جمله سردرد در اهالی منطقه شود.

دادور افزود که شکستگی لوله پالایشگاه به دلیل حجم غیر قابل انتظار سیلاب ناشی از بارندگی بود و در حال حاضر خروج میعانات گازی از محلی شکستگی لوله متوقف شده و به‌زودی عملیات ترمیم آغاز می‌شود.

گفت‌وگوی ویژه
پنجره
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید