شنیده شدن صدای انفجار‌های مهیب در چند شهر غربی ایران

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

گروهی از شهروندان بامداد ‌یکشنبه ۱۶ دی‌ماه از شنیده شدن صدای انفجار‌های مهیب در مناطق متعددی از شهرهای غربی ایران خبر دادند.

بنابر گزارش‌ها، صدای انفجار‌ها در شهرهایی از جمله کرمانشاه، سنندج، همدان، کامیاران، جوانرود، پاوه و ثلاث باباجانی شنیده شده است.

منابع رسمی هنوز گزارشی درباره منشاء این انفجار‌ها ارائه نکرده‌اند.

سعید کتابی، فرماندار اسدآباد در استان همدان با تایید شنیده شدن صدای انفجار در این شهر گفت: «صدایی حوالی ساعت ۲۴ شنیده شد. ابتدا گمان رفت صدای رعد و برق با توجه به شرایط جوی است، اما این امکان رد شد.» او افزود: «امکان اینکه صدا از شهری دیگر رسیده باشد و یا زلزله باشد هم وجود دارد»

پایگاه خبری صابرین‌نیوز نزدیک به سپاه پاسداران با تایید شنیده شدن این انفجار‌ها دلیل آن را «رزمایش بزرگ پدافند هوایی ایران برای آزمایش سامانه‌های پدافند هوایی جدید» اعلام کرده است.

کاربران رسانه‌های اجتماعی در شهرهای محل شنیده شدن این انفجار‌ها گفته‌اند در و پنجره منازل به دلیل شدت انفجار‌ها لرزیده است.

شنیده‌ شدن صدای انفجار‌های مشکوک در گذشته هم اتفاق افتاده و یکی از آخرین موارد مربوط به ۱۳ آذرماه بود که صدای انفجاری در نزدیکی تاسیسات اتمی نطنز اتفاق افتاد.

فرمانده پدافند هوایی این منطقه بعد از آن حادثه اعلام کرد که «یکی از سامانه‌های موشکی منطقه آزمایش شده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.»
پیش از آن هم در ۱۷ تیرماه صدای انفجاری در پارک ملت تهران شنیده شده بود.

علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی درباره دلیل این انفجار گفته بود: «بررسی‌ها نشان می‌دهد صدای انفجار شنیده شده، ناشی از ایجاد یک گودال در بخشی از پارک بوده که محموله‌ای از مخلوط بنزین و گازوئیل درون حفره‌ای جاسازی شده بود.»

پربیننده‌ترین‌ها

هت‌تریک با مزدک میرزایی
۲۴ با فرداد فرحزاد
سرانجام، قانون

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید