ائتلاف بین‌المللی حملات اخیر شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در عراق و سوریه را محکوم کرد

۱۴۰۰/۱۰/۱۵

ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران را مسئول حملات روزهای اخیر علیه پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکا در عراق و سوریه دانست و آنها را محکوم کرد.

این ائتلاف روز چهارشنبه ۱۵ دی با انتشار بیانیه‌ای درباره به حمله به پایگاه «گرین ویلج» در سوریه نوشت: «عناصر شرور تحت حمایت ایران از درون زیرساخت‌های غیرنظامی به سوی ائتلاف و نیروهای دموکراتیک سوریه شلیک کردند بدون این که به امنیت غیرنظامیان توجه کنند.»

جان برنان، فرمانده این نیروها، در این بیانیه گفت این ائتلاف «همچنان شاهد تهدیدات علیه نیروهای ما در عراق و سوریه از سوی گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران است.»

برنان اضافه کرد: «این حملات مزاحمت خطرناکی برای ماموریت ائتلاف است که به نیروهای شریک مشورت وکمک می‌دهد تا شکست پایدار داعش را حفظ کنند.»

او تاکید کرد: «ائتلاف این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که از خود و نیروهای شریک خود در برابر هر تهدیدی دفاع کند و همچنان هر کاری که در توانش باشد برای حفاظت از این نیروها انجام خواهد داد.»

در بیانیه نیروهای ائتلاف آمده که آنها حملات راکتی به پایگاه «گرین ویلج» را خنثی کردند.

همچنین دید‌بان حقوق بشر سوریه نیز از پرتاب خمپاره‌هایی در روز چهارشنبه به پایگاه نظامی آمریکا در شرق سوریه خبر داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه اضافه کردند که نیروهای ائتلاف با هدف قرار دادن منطقه اطراف شهر المیادین، جایی که راکت‌ها از آنجا شلیک شد، واکنش نشان دادند.

شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی در این منطقه در نزدیکی مرز سوریه و عراق حضور دارند.

صبح روز چهارشنبه منابع امنیتی و نظامی عراق هم اعلام کردند که یک راکت کاتیوشا به یک پایگاه نظامی عراق در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد اصابت کرده است. این پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی است.

حمله روز چهارشنبه به فرودگاه بغداد دومین حمله به این فرودگاه و سومین حمله به پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق طی سه روز اخیر است.

در حالی که هنوز مسئولیت حملات اخیر از سوی گروهی برعهده گرفته نشده، اما گروه‌های شبه‌نظامی عراقی تحت حمایت جمهوری اسلامی پیشتر گفته‌اند که انتقام کشته شدن سلیمانی و ابومهدی المهندس را می‌گیرند.

جهان‌نما
اخبار
خبر ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید