با انتقال به اوین، حکم ۳۰ ماه حبس و ۸۰ ضربه شلاق به نرگس محمدی ابلاغ شد

۱۴۰۰/۸/۲۶

تقی رحمانی، فعال سیاسی ساکن فرانسه اعلام کرد همسرش نرگس محمدی به زندان اوین منتقل شده و در تماسی تلفنی از ابلاغ حکمش مبنی بر ۳۰ ماه حبس و ۸۰ ضربه شلاق خبر داده است.

رحمانی روز چهارشنبه ۲۶ آبان در حساب توییتر خود نوشت محمدی گفته «نمی‌گذارد که وی را شلاق بزنند و در برابر حکم شلاق مقاومت می‌کند که تلفن قطع شده است».

همزمان آرش صادقی، زندانی سیاسی پیشین نیز در حساب توییتر خود نوشت محمدی اکنون در سلول انفرادی دو الف است. او افزود: «جرم آتنا دائمی و نرگس محمدی که به شلاق محکوم شده اند اعتراض به قتل عام مردم در آبان ۹۸ است.»

نرگس محمدی، سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر که سال‌ها با اتهام‌های سیاسی زندانی بوده، روز سه‌شنبه ۲۵ آبان در مراسم دومین سالگرد ابراهیم کتابدار، از کشته‌شدگان آبان ۹۸، با ضرب و شتم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شد.

این فعال حقوق بشر پیشتر نیز در جریان اعتراضات خوزستان در تیرماه پس از برگزاری تجمعی مقابل وزارت کشور در تهران چند ساعت بازداشت شده بود.

محمدی خردادماه در شعبه ۱۱۷۷ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران به اتهام‌های «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق انتشار بیانیه (بیانیه مبارزه با اعدام)، تحصن در دفتر زندان، تمرد از ریاست و مقامات زندان (برای پایان دادن به تحصن اعتراضی)، تخریب شیشه‌ها، افترا و ایراد ضرب و جرح» به ۳۰ ماه حبس تعزیری، ۸۰ ضربه شلاق و پرداخت دو فقره جزای نقدی محکوم شد.

اما او با انتشار نامه‌ای سرگشاده گفت: «به هیچ عنوان در هیچ مرحله‌ای از این رسیدگی شرکت نکرده و از رای صادره از سوی محاکم قوه قضاییه در این پرونده تبعیت نکرده و قطعا سرپیچی خواهم کرد.»

محمدی مهرماه سال گذشته، پس از هشت سال و نیم زندان، آزاد شده بود.

علی و کیانا، فرزندان نرگس محمدی و تقی رحمانی، نزد پدرشان در فرانسه زندگی می‌کنند و او در دوره زندان بارها به مدت چند ماه از تماس تلفنی با فرزندانش محروم بوده است.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
آزمایش داروی بی‌اثر
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید