سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی دیگر ممکن نیست

۱۴۰۰/۷/۳۰

چند روز پس از سخنان مقام‌های دولت ابراهیم رئیسی درباره احتمال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، روز جمعه غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که این اقدام تدریجی خواهد بود.

او با تاکید بر اینکه ادامه اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی ممکن نیست، به خبرگزاری فارس گفت پیشنهادات مختلفی در این باره مطرح شده است.

در روزهای گذشته مقامات دولت از جمله محسن رضایی معاون اقتصادی رئیسی، و احسان خاندوزی وزیر اقتصاد، از برنامه دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی سخن گفته بودند.

ابراهیم رئیسی روز ۲۵ مهر گفته بود: «تمام جوانب این قضیه بررسی خواهد شد و بازار و مردم را در جریان جزئیات حذف ارز ترجیحی قرار خواهیم داد.»

در مقابل تعدادی از اقتصاددانان، از جمله حسین راغفر، گفته‌اند که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث افزایش تورم و فشار به طبقات کم‌درآمد خواهد شد.

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، پیشنهاد کرده که کارت‌های اعتباری با عنوان «کالا کارت» در بین خانوارهایی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند توزیع شود.

اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالا از سال ۹۷ آغاز شد و گزارش های مختلفی درباره دریافت ارز و وارد نشدن کالا در حوزه‌های مختلف منتشر شده است.

خبر ورزشی
اخبار
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید