آمریکا و قطر در اقدامی هماهنگ یک شبکه مالی وابسته به حزب‌الله لبنان را تحریم کردند

۱۴۰۰/۷/۷

آمریکا و قطر در اقدامی هماهنگ تحریم‌های جدیدی را علیه یک شبکه مالی وابسته به حزب‌الله لبنان اعلام کردند که شامل اتباعی از قطر،‌ عربستان سعودی،‌ بحرین و یک فلسطینی می‌شود.

خبرگزاری رسمی قطر چهارشنبه گزارش کرد که دادستان کل این کشور در راستای همکاری با آمریکا، نام «یک نهاد تروریستی» و هفت شخص را به فهرست تحریم‌های ملی قطر اضافه کرد. این گزارش جزئیات بیشتری درباره نهاد یا اشخاص تحریم‌شده ارائه نکرده است.

از سوی دیگر، وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در هماهنگی با قطر تحریم‌های جدیدی را در ارتباط با یک شبکه مالی وابسته به حزب‌الله لبنان اعمال کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود گفت که حزب‌الله در تلاش است با تشکیل شبکه‌هایی از متخصصان مالی، از سیستم‌های مالی بین‌المللی سوء‌استفاده کند تا پول مورد نیاز خود را تامین کرده و آن را صرف فعالیت‌های تروریستی کند.

وزارت خزانه داری آمریکا خاطرنشان کرد که با توجه خصوصیت بین‌المللی شبکه مالی حزب‌الله، برای محافظت از سیستم‌های مالی بین‌المللی و آمریکایی، تداوم همکاری‌های بین‌المللی، از جمله با قطر، برای مقابله با چنین شبکه‌هایی ضروری است.

طبق این بیانیه، افراد این شبکه بخشی از درآمد تامین مالی حزب‌الله را از پروژه‌های ساخت و ساز مسکن در بحرین، عربستان سعودی و امارات به دست می‌آوردند.

وزارت خزانه داری آمریکا تاکید کرد که با ادامه تبادل اطلاعات و همکاری با کشورهای شبه جزیره عربستان درباره شبکه‌های مالی حزب‌الله که در این کشورها فعالیت دارند، روند ارسال کمک مالی به گروه‌های تروریستی، از جمله حزب‌الله لبنان، را مختل خواهد کرد.

روز جمعه نیز، وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای از شناسایی و اعمال تحریم علیه یک شبکه مالی مستقر در لبنان و کویت که در حمایت و تسهیل فعالیت مالی برای حزب‌الله لبنان و نیروی قدس سپاه پاسداران فعالیت می‌کردند خبر داد.

طبق این بیانیه، این شبکه ده‌ها میلیون دلار از طریق سیستم‌های مالی منطقه‌ای پولشویی کرده و به نفع حزب‌الله و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی مبادله ارز و تجارت طلا انجام داده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار و اخبار ورزشی
چهره‌ها - بلژیک
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید