چرا برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی پس از کشته شدن رئیسی تصاویر برهنه خود را منتشر کردند؟

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۱

پس از انتشار خبر سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی و همراهانش در عصر روز یکشنبه، برخی از کاربران ایرانی شبکه اجتماعی ایکس، اعلام کردند که اگر رئیسی کشته شده باشد، «نود می‌دهند».

یکی از واکنش‌های مرسوم سال‌های اخیر در شبکه‌های اجتماعی، این است که کاربران می‌گویند اگر اتفاق مد نظرشان بیفتد «من نود می‌دهم». منظورشان از نود واژه انگلیسی (nude) به معنای برهنه است.
همین موضوع موجب شد پس از انتشار خبر رسمی کشته شدن رئیسی و همراهانش، تعداد زیادی تصویر برهنه یا نیمه‌برهنه از کاربران زن و مرد شبکه اجتماعی ایکس منتشر شود.
برخی تصاویر از سوی خود کاربران یا به شکل ناشناس با عبارت‌هایی مانند «الوعده‌ وفا» منتشر شده است.
سخت‌گیری جمهوری اسلامی در حوزه حجاب اجباری و جنگ خیابانی که علیه زنان با عنوان «عفاف و حجاب» به راه انداخته، کاربران مخالف حکومت در شبکه‌های اجتماعی را بر آن داشته تا با حمله به ارزش‌ها و خط قرمزهای مطلوب نظام، با انتشار تصاویر عریان و نیمه‌عریان از بدن انسان، ایدئولوژی حکومت را به چالش بکشند.
همه ماجرا البته به انتشار تصاویر برهنه خلاصه نشد و بسیاری کاربران مخالف حکومت، با خبر مفقود شدن و مرگ ابراهیم رئیسی شوخی کردند که برخی از آنان از ظرایف زیادی در طنزپردازی برخوردار بود.
در کنار شوخی‌هایی که با موضوع سقوط بالگرد دست‌به‌دست می‌شد، بعضی دیگر از مخالفان حکومت هم ویدیوهای مربوط به رقص و شادی کشته‌شدگان اعتراضات سال‌های اخیر علیه حکومت یا خانواده‌های آنان را منتشر کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
مستند کوتاه - جنگ برای استقلال
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها