میت رامنی: من جای بایدن بودم ترامپ را عفو می‌کردم

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

میت رامنی، سناتور جمهوری‌‌خواه و از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ‌، رییس‌جمهوری پیشین آمریکا، گفت که جود بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا باید ترامپ را عفو می‌کرد زیرا این مساله تا قبل از انتخابات حل نخواهد شد.

او روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای با شبکه ام اس ان بی سی گفت:«شاید شما با این موضوع مخالف باشید، اما اگر من به جای بایدن رییس‌جمهوری بودم، زمانی که وزارت دادگستری کیفرخواست خود علیه ترامپ را صادر کرد، بلافاصله او را عفو می‌کردم. من ترامپ را عفو می‌کردم.»

میت رامنی افزود:«صادقانه بگویم، کشور نمی‌خواهد یک رییس‌جمهوری سابق را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.»

رامنی، که از منتقدان سرسخت ترامپ در حزب جمهوری‌خواه محسوب می‌شود، قبلا نیز از دفتر دادستان منطقه منهتن به دلیل طرح اتهاماتی علیه ترامپ انتقاد کرده و گفته بود که رای دهندگان آمریکایی در نهایت درباره آینده سیاسی رییس‌جمهوری سابق قضاوت خواهند کرد.»

دونالد ترامپ در چهار کیفرخواست جنایی خود با ۸۸ اتهام مواجه است.

او در حال حاضر در نیویورک به اتهام جعل سوابق تجاری برای پنهان کردن رابطه جنسی در سال ۲۰۰۶ و پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز، بازیگر فیلم‌های پورن قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ محاکمه می‌شود.

رامنی گفت که عفو ترامپ باعث می‌شد که بایدن فردی بزرگ و شخصی باشد که او را عفو کرده است.

میت رامنی همچنین از همکاران جمهوری‌خواه خود که در روزهای اخیر برای حمایت از دونالد ترامپ به دادگاه منهتن رفته بودند، انتقاد کرد.

رامنی به ان‌بی‌سی نیوز گفت: «فکر می‌کنم این یک ایراد خیلی بزرگ و وحشتناک است که کشور ما شاهد حمله مردم به سیستم حقوقی ما باشد. این یک اشتباه بزرگ است.»

او افزود:«من همچنین فکر می‌کنم که این مساله هم امری تحقیرآمیز است که عده‌ای با بستن کراوات قرمز و ایستادن در خارج از دادگاه نامزد معاونت ریاست جمهوری شوند.»

مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، بایرون دونالدز و جی.دی. ونس سناتورهای جمهوری‌خواه و دیگر نامزدهای معاون اولی دونالد ترامپ از جمله داگ بورگوم فرماندار داکوتای شمالی نیز در این مراسم حضور داشتند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
چشم‌انداز
اقتصاد و بازار
۲۴ با فرداد فرحزاد

شنیداری

پادکست‌ها