کیت میدلتون از ابتلای خود به سرطان خبر داد

جمعه ۱۴۰۳/۰۱/۰۳

کیت میدلتون، همسر ولیعهد بریتانیا، روز جمعه سوم فروردین، از ابتلای خود به سرطان خبر داد و گفت که در حال گذراندن مراحل اولیه درمان است.او اطلاع از ابتلا به سرطان را «شوکی بزرگ» خواند و گفت که تحت شیمی‌درمانی پیشگیرانه است.

در ویدیویی که گفته شده روز چهارشنبه، اول فروردین ضبط شده، کاترین (کیت) میدلتون، پریده رنگ و خسته به نظر‌ می‌رسد.

او گفت که پس از عمل جراحی بزرگ شکم در ماه ژانویه و انجام برخی آزمایش‌ها، مشخص شد که او به سرطان مبتلا شده است.

حدود یک ماه ونیم پیش، در روز ۱۶ بهمن ماه، کاخ باکینگهام اعلام کرد که شاه چارلز سوم، پادشاه بریتانیا به «نوعی سرطان» مبتلا شده است.

غیبت شاهزاده ولز در مراسم عمومی در هفته‌های اخیر و نیز انتشار عکسی ویرایش شده از سوی او، به شایعات فراوانی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها دامن زد.

پس از عمل جراحی کیت میدلتون در ماه ژانویه، کاخ باکینگهام اعلام کرده بود که شاهزاده خانم تا بعد از عید پاک به وظایف رسمی بازنخواهد گشت.

کیت ۴۲ ساله، همسر شاهزاده ویلیام، وارث تخت و تاج بریتانیا است. آنها سه فرزند دارند: جرج، شارلوت و لویی.

او در پیام ویدیویی خود گفت حالش خوب است و قوی‌تر شده است.

کیت افزود:«البته این یک شوک بزرگ بود و ویلیام و من هر کاری می‌توانیم انجام داده‌ایم تا به‌خاطر خانواده جوانمان به‌طور خصوصی این موضوع را مدیریت کنیم.»

شاهزاده ولز گفت: «امیدواریم که شما درک کنید که به‌عنوان یک خانواده، ما اکنون به زمان، فضا و حریم خصوصی نیاز داریم تا درمان خود را تکمیل کنم.»

او افزود:« کار من همیشه احساس عمیقی از شادی را برایم به ارمغان آورده است و من مشتاقانه منتظر هستم تا زمانی که بتوانم برگردم، اما در حال حاضر باید روی بهبودی کامل خود تمرکز کنم.»

سخنگوی کاخ باکینگهام گفت پادشاه بریتانیا از زمانی که در ژانویه با عروسش در یک کلینیک خصوصی در لندن تحت درمان بودند با او در تماس نزدیک بوده است.

او گفت:«اعلیحضرت به کاترین به خاطر شجاعتش در صحبت کردن مثل خودش افتخار می کند.»

سخنگوی کاخ باکینگهام افزود هر دو اعلیحضرت در این دوران سخت به ابراز عشق و حمایت خود به تمام خانواده ادامه خواهند داد.

شاهزاده هری و همسرش مگان نیز با ارسال پیامی برای کیت آرزوی سلامتی کردند و گفتند:«ما برای کیت و خانواده‌اش آرزوی سلامتی و شفا داریم و امیدواریم که آنها بتوانند به صورت خصوصی و در آرامش کار درمان را انجام دهند.»

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، گفت که کیت از عشق و حمایت کل کشور برخوردار است.

او در بیانیه‌ای گفت: «کیت با بیانیه امروز خود شجاعت فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد. او در هفته‌های اخیر مورد بازپرسی شدید قرار گرفته و بخش‌های خاصی از رسانه‌ها در سراسر جهان و رسانه‌های اجتماعی با او رفتار ناعادلانه‌ای داشته‌اند.»

رهبران سیاسی بریتانیا و دفتر جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا، نیز در پیام‌های مشابهی برای شاهزاده ولز آرزوی سلامت کرده‌اند.

دفتر کیت، کاخ کنزینگتون، گفت که جزییات بیشتری درباره نوع سرطان ارائه نخواهد شد و شاهزاده خانم حق داشتن حریم خصوصی پزشکی را دارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها