کاخ باکینگهام از ابتلای پادشاه بریتانیا به «نوعی سرطان» خبر داد

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۶

کاخ باکینگهام اعلام کرد که پادشاه چارلز به «نوعی سرطان» مبتلا شده است. با این حال نوع سرطان اعلام نشده اما کشف آن در طول روند درمان اخیر پروستات او صورت گرفته است.

طبق بیانیه کاخ باکینگهام، پادشاه بریتانیا «درمان‌های منظم» را از روز دوشنبه آغاز کرده است.

کاخ باکینگهام اشاره کرده که پادشاه چارلز در مورد درمان خود «کاملا مثبت» بوده و همچنین متمایل است که در سریع‌ترین زمان به روند انجام وظایف عمومی خود به عنوان پادشاه کشور بازگردد.

رسانه‌های بریتانیا گزارش داده‌اند که او فعالیت‌های عمومی خود را به تعویق در می‌آورد و انتظار می‌رود سایر اعضای خانواده سلطنتی در طول درمانش به حمایت از او کمک کنند.

جزئیات بیشتری در مورد پیشروی یا مرحله‌ سرطان منتشر نشده است.

انتشار این خبر بلافاصله با ابراز همدردی و نگرانی سیاستمداران بریتانیا و جهان مواجه شد. در آمریکا جو بایدن نسبت به بیماری پادشاه ابراز نگرانی کرده و در بریتانیا نخست‌وزیر، رییس مجلس عوام و رهبر حزب کارگر از جمله کسانی هستند که برای پادشاه چارلز آرزوی سلامتی کرده‌اند.

پادشاه بریتانیا آخرین‌بار روز یکشنبه در انظار عمومی در ساندرینگهام دیده شد که با همسرش در مراسم کلیسا شرکت کرد. این نخستین حضور او در انظار عمومی پس از مرخص شدن از کلینیک لندن برای مداوای پروستاتش بود.

پادشاه ۷۵ ساله بریتانیا بامداد روز دوشنبه از کاخ ساندرینگهام در نورفک، اقامتگاه سلطنتی، به لندن بازگشت و کاخ باکینگهام اشاره کرده که او درمان سرطانش را به صورت سرپایی آغاز کرده است.

رسانه‌های بریتانیا همچنین نوشته‌اند که اگرچه پادشان برنامه‌های عمومی خود را متوقف خواهد کرد، اما بر اساس نقش قانونی خود به عنوان رییس دولت، از جمله انجام کارهای اداری و جلسات خصوصی، خواهد پرداخت.

او بیش از یک هفته پیش در یک بیمارستان خصوصی لندن عمل جراحی پروستات انجام داد.

کاخ باکینگهام در آن زمان اعلام کرده بود که پادشاه بریتانیا تصمیم گرفته در مورد درمان پروستات خود صحبت کند تا تشویقی برای مردان دیگر برای معاینه پروستات باشد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
خبرها
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد

شنیداری

پادکست‌ها