پرنسس کیت پس از افشای ویرایش شدن عکسش عذرخواهی کرد

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۱

پرنسس کیت، عروس خانواده سلطنتی بریتانیا، مسئولیت یک عکس ویرایش شده را بر عهده گرفت و عذخواهی کرد. خبرگزاری‌های معتبر این عکس پرنسس کیت کنار فرزندانش را به دلیل تغییرات صورت گرفته روی آن از روی خروجی خود حذف کردند.

پرنسس کیت روز دوشنبه ۲۱ اسفند در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «مانند بسیاری از عکاسان آماتور، من گاهی اوقات ویرایش عکس را تجربه می‌کنم.»

او افزود که «بابت هر گونه سردرگمی» که عکس خانوادگی اخیر در افکار عمومی به وجود آورد، عذرخواهی می‌کند.

عکسی که روز یکشنبه منتشر شد، اولین عکس رسمی از پرنسس کیت بود که از کریسمس در انظار عمومی ظاهر نشده بود و در ماه ژانویه تحت عمل جراحی جدی شکم قرار گرفته بود.

بیماری او غیرسرطانی اما نامشخص است و غیبتش به گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت سلامتی‌اش دامن زد.

این عکس تغییر یافته به جای اطمینان دادن از وضعیت سلامتی او، نتیجه معکوس در پی داشت و طوفان رسانه‌ای به پا کرد.

چند روز پیش خبر حضور عروس خانواده سلطنتی بریتانیا در یک مراسم رسمی در ماه ژوئن منتشر شد، اما سپس این خبر حذف شد.

منابع سلطنتی از «تعدیل‌های جزیی» در عکس منتشرشده خبر دادند، اما کاخ کنزینگتون که ارتباطات شاهزاده و شاهدخت ولز را مدیریت می‌کند، روز دوشنبه درخواست‌ها برای انتشار عکس اصلی و بدون تغییرات را رد کرد.

پرنسس کیت چهل و دو ساله این عکس را به مناسبت روز مادر در بریتانیا منتشر و تصریح کرد که این عکس توسط همسرش، شاهزاده ویلیام گرفته شده است.

در عکس، پرنسس کیت دیده می‌شد که شلوار جین و ژاکت پوشیده و در میان سه فرزندش خندان نشسته است.

این عکس با پیام کوتاهی همراه بود که در آن از مردم به دلیل «حمایت مستمر در دو ماه گذشته» تشکر شده بود.

اما بررسی دقیق عکس، چندین اقدام در دستکاری عکس را نشان می‌داد.

ویراستاران عکس در خبرگزاری رویترز گفتند که بخشی از آستین ژاکت کش‌باف پشمی دختر کیت در عکس تغییر کرده است.

با این که عکس از سوی کاخ کنزینگتون ارائه شده بود، خبرگزاری‌های بزرگ بین‌المللی آسوشیتدپرس، رویترز، گتی و خبرگزاری فرانسه تصمیم گرفتند آن را در عصر یکشنبه از خروجی‌های خود حذف کنند.

اریک برادات مدیر بخش عکس خبرگزاری فرانسه گفت: «خبرگزاری‌های اصلی در نظر گرفتند که این اصلاحات استانداردهای اخلاقی این حرفه را رعایت نمی‌کند و به طور جمعی موافقت کردند که این عکس را از بستر توزیع خود حذف کنند».

آژانس بریتانیایی پی‌ای صبح روز دوشنبه با اشاره به فقدان «توضیحات» از سوی کاخ سلطنتی همین تصمیم را گرفت.

این جنجال رسانه‌ای تا حد زیادی بر مراسم برنامه‌ریزی شده برای بعد از ظهر دوشنبه در کلیسای وست مینستر برای روز کشورهای مشترک المنافع، یکی از رویدادهای مهم سالانه سلطنتی در بریتانیا، سایه انداخت.

انتظار می‌رود همه اعضای فعال و سالم خانواده سلطنتی بریتانیا از جمله ملکه کامیلا و شاهزاده ویلیام در آنجا حضور داشته باشند.

در یک پیام ویدئویی از پیش ضبط شده، پادشاه چارلز که در حال حاضر به دلیل سرطان تحت درمان است و فعالیت‌های عمومی خود را به حالت تعلیق درآورده، وعده داد که «در حد توان خود» به این 56 کشور که بخش بزرگی از آنها متعلق به امپراتوری سابق بریتانیا هستند، خدمت کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

کاوش
خبرها
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها