روزنامه شرق؛ پیام ویدئو روشن بود، حسین هدایتی از زندان آزاد شده است

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

روزنامه شرق در گزارشی به بررسی ادعای آزادی حسین هدایتی، رئیس اسبق هیات مدیره پرسپولیس، از زندان با انتشار پست اینستاگرامی و تکذیب این ادعا از سوی قوه قضاییه پرداخته است: «ویدئو پیام روشنی دارد؛ اینکه هدایتی از زندان آزاد شده است.»

در این گزارش آمده: «انتشار این ویدئو بازتاب درخوری در فضای رسانه‌ای داشت، چراکه کمتر کسی انتظارش را داشت،عابربانک فوتبالی‌ها، چند سال زودتر از چیزی که باید از زندان آزاد شود. البته که حسین هدایتی، به طور مشخصی هم تلویزیون را نشانه رفته بود که دو روز قبل‌تر، با انتشار گزارشی درباره پول‌پاشی‌های او در حوزه فوتبال که سرانجام رأی به گرفتارشدنش پشت میله‌های زندان داد، از این گفت که تا سال ۱۴۰۸ در زندان خواهد بود.»

در ادامه با اشاره به دادگاه‌های هدایتی در سال ۹۷ و ۹۸ آمده: «در آن زمان اعلام خبر ۲۰ سال حبس برای حسین هدایتی سروصدای زیادی به راه انداخت ولی نکته مهم‌تر اینکه بعدها از زمان این محکومیت کاسته شد. به طور مثال در همین خبری که دو روز قبل از ویدئوی جنجالی حسین هدایتی از تلویزیون پخش شد، سخنگوی قوه قضائیه تأکید داشت که او باید تا سال ۱۴۰۸ در زندان بماند. حالا نه سال ۱۴۱۸ و نه حتی سال ۱۴۰۸، بلکه طبق اسنادی که حسین هدایتی در استوری‌اش منتشر کرده او آذرماه همین سال ۱۴۰۲ حکم آزادی‌اش را گرفته است.»

در ادامه گزارش شرق درباره «عابربانک فوتبال» آمده: « انتشار ویدئوی حسین هدایتی که بازتاب درخورتوجهی هم داشته، روز گذشته با واکنش قوه قضائیه مواجه شده است؛ در بیانیه‌ای که از سوی این قوه منتشر شده آمده که حسین هدایتی همچنان در زندان است و خبر آزادی‌اش صحت ندارد. در این بیانیه چنین آمده است که در روزهای اخیر ادعاهایی در برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی مبنی بر آزادی حسین هدایتی مطرح شده است. پیگیری‌های صورت‌گرفته از مرجع قضائی نشان می‌دهد، ادعای آزادی حسین هدایتی صحت ندارد. حسین هدایتی از خرداد سال ۱۳۹۷ در زندان به سر می‌برد و در طول دوران محکومیت خود نیز مانند دیگر محکومان از مرخصی قانونی استفاده کرده است. معما ولی همچنان پابرجاست؛ هدایتی اسنادی به همراه یک ویدئو در روز برفی منتشر کرده که نشان می‌دهد آزاد شده ولی قوه قضائیه در بیانیه‌ای رسمی آزادی او را تکذیب کرده است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.