محکومیت ۱۸۰۰ میلیارد تومانی رویانیان، مدیرعامل سابق پرسپولیس بر اساس اسناد فاش شده

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۷

اسناد منتشرشده از سامانه قوه قضاییه توسط گروه هکری «عدالت علی» حاکی از آن است که محمد رویانیان، مدیرعامل پیشین پرسپولیس و رئیس پیشین ستاد سوخت کشور، به جرم اختلاس، به رد مال ۱۸۰۰ میلیاردتومانی و تحمل ۱۵ سال حبس و انفصال دائم از خدمت محکوم شده است.

این پرونده که در دادسرای ناحیه ۲۸ تهران ثبت شده، به شکایت ستاد سوخت و سازمان بازرسی کشور از محمد رویانیان مربوط است که مدیرعامل سابق پرسپولیس در آن به عناوین اتهامی اختلاس، اختلاس توام با جعل، صدور گزارش خلاف واقع و تصرف غیرقانونی در وجوه دولتی محاکمه و در ۳۱ ردیف مالی، جمعا به رد مال به مبلغی بیشتر از ۱۸۰۰ میلیارد تومان و تحمل ۲۷ سال حبس تعزیری و انفصال دائم از خدمت محکوم شده است.

نکته اینکه با وجود الزام رویانیان به اجرای احکام فوق از سوی شعبه اول اجرای احکام دادسرای ناحيه ۲۸ تهران، در نهایت شعبه اول دادگاه تجدید نظر با صدور قرار نقض رای، درخواست اعاده دادرسی رویانیان را پذیرفته و پرونده در اجرای احکام مختومه شده است!

از سوی دیگر در یک پرونده فوق محرمانه، وزارت ورزش در سال ۱۳۹۳ از رویانیان به اتهام پولشویی در دوره حضور در باشگاه پرسپولیس، شکایت کرده است. این پرونده در سال ۱۳۹۸ مختومه شده است.

با وجود همه این پرونده‌ها و محکومیت های مالی و مدنی (انفصال دائم از خدمت) رویانیان برای انتخابات مجلس جمهوری اسلامی ثبت نام کرده و صلاحیت او تایید هم شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.