اسناد هک‌شده توسط «عدالت علی»؛ درخواست بازداشت ساکت برای تصرف ۵,۵ میلیارد از پول فدراسیون

جمعه ۱۴۰۲/۱۲/۰۴

در اسناد منتشرشده از قوه قضاییه توسط گروه هکری «عدالت علی»، مشخص شده سازمان بازرسی برای محمدرضا ساکت، عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، برای برنگرداندن مبالغ ۵۵ هزار دلار، ۳۷ هزار یورو و ۴۵۰ میلیون ریال به حساب فدراسیون، صدور حکم جلب تقاضا کرده است.

در نامه قاضی شعبه اول اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲۸ تهران به دادستان تهران در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ آمده: «در پرونده حاضر آقای مهدی تاج (رئیس فعلی فدراسیون فوتبال) از جهت ارتکاب بزه‌های تصرف غیرقانونی در وجوه متعلق به فدراسیون فوتبال محکوم به پرداخت جزای نقدی به میزان ۱۰۰ میلیون ریال شده که محکوم علیه در تاریخ مبادرت به اجرای حکم و پرداخت جزای نقدی نموده است.»

در ادامه نامه آمده: «متهم ردیف دوم پرونده آقای محمدرضا ساکت به اتهام تحصیل مال از طریق نامشروع به استرداد مبالغ دریافتی (۵۵/۶۰۰ دلار و ۳۷/۶۷۰ یورو و ۴۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال) متعلق به فدراسیون و معادل برابر مال به عنوان جزای نقدی محکوم شده است. محکوم علیه در تاریخ ۱۴۰۱/۸/۸ با مهلت ۱۰ روز برای اجرای حکم دعوت شده که تاکنون در شعبه حاضر نشده است. سازمان بازرسی تقاضای جلب نامبرده را داشته و نظر به اینکه محکوم علیه فرد شناخته شده‌ای در جامعه فوتبالی می‌باشد، مراتب جهت استحضار و صدور اوامر مقتضی به حضور ارسال می‌گردد.»

نکته اینکه محمدرضا ساکت علاوه بر محکومیت به بازگرداندن این مبالغ به فدراسیون فوتبال، محکوم شده به عنوان جریمه معادل این مبلغ را به حساب دولت نیز واریز کند. در واقع ساکت باید مبلغی در حدود ۵.۵ میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال رد مال کرده و معادل همین مبلغ را به عنوان جریمه به حساب دولت واریز کند. موضوعی که تا کنون از انجام آن امتناع کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
کاوش
جهان‌نما
خبر

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.