امیر قلعه‌نویی: بازیکنان تیم‌ملی مثل علی دایی باشند که ۷۰ دقیقه با طحال پاره بازی کرد

جمعه ۱۴۰۲/۱۱/۱۳

امیر قلعه‌نویی پیش از بازی ایران-ژاپن گفت: ما بزرگانی مثل دایی داشتیم که ۷۰ دقیقه با لوله‌ای که در بدنش پاره شده بود، بازی کرد. این بازیکنان وارث بزرگان قبلی هستند. در تاریخ داشتیم بازیکنانی که با سر شکسته و بانداژ شده بازی کردند. الان باید بازیکنان با همه وجود بازی کنند.»

سرمربی تیم ملی فوتبال در نشست خبری درباره بازی با ژاپن در یک‌چهارم‌نهایی جام آسیایی گفت: «اینجا تیم ملی فوتبال است و ۸۵ میلیون نفر دنبال نتیجه هستند. پس باید نگاه‌مان و نوع بازی‌مان و نوع رفتارمان بخاطر دل آن ۸۵ میلیون نفر باشد حالا چه داخل کشور و چه خارج از کشور؛ همه این افراد تیم ملی‌شان را دوست دارند.»

قلعه‌نویی در ادامه گفت: «به نظر من این بازی می‌توانست روز فینال انجام شود هرچند الان هم یک نوع فینال است. اما این دو تیم می‌توانستند فینال اصلی را برگزار کند ولی به هر حال قرعه‌کشی سبب شد تا در این مرحله با هم بازی کنند.»

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره رقیب گفت: «ژاپن تیم بسیار با برنامه‌ای است و بازی‌های آنها قبل از شروع مسابقات نشان داد با آمادگی کامل وارد مسابقات شده‌اند. بازی مرحله گروهی آنها با بازی مراحل حذفی خیلی فرق کرده است. یعنی در مسابقات مراحل حذفی مدل کامل‌تری بازی کردند. شاید در سه بازی مرحله گروهی، انرژی اصلی خودشان را گذاشتند تا در مراحل حذفی عملکرد بهتری داشته باشند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
تیتر اول
جهان‌نما
چشم‌انداز

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.