محکومیت سجاد ایمان‌‌‌نژاد، از بازداشت‌شدگان خیزش انقلابی به ۱۱ سال حبس و پرداخت دیه

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۶

وب‌سایت هرانا خبر داد که دادگاه انقلاب تهران سجاد ایمان‌نژاد، از بازداشت‌شدگان خیزش انقلابی را با اتهامات «محاربه» و «ایراد ضرب و جرح عمدی ماموران با سلاح سرد» به ۱۱ سال حبس و پرداخت بیش از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دیه به هفت مامور انتظامی-امنیتی محکوم کرد.

بر اساس این حکم که از سوی قاضی محمدرضا عموزاد رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران صادر شده، سجاد ایمان‌نژاد به اتهام «محاربه» به ۱۰ سال حبس در تبعید به شهرستان ایرانشهر، بابت اتهام «ایراد ضرب و جرح عمدی ماموران با سلاح سرد» به یک سال حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی و پرداخت بیش از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دیه به هفت شاکی (مامورین انتظامی-امنیتی) محکوم شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این زندانی سیاسی در تاریخ ۲۹ آبان امسال برگزار شده بود.

دادگاه در حکم صادره برای مصداق‌های این حکم برای پرداخت دیه به این هفت مامور نوشته که ایمان‌نژاد بابت «جراحت بخیه شده دامیه در ناحیه سمت چپ صورت، عدم رویش موی صورت، جراحت متلاحمه در ثلث فوقانی ساعد دست راست، جراحت دامیه ران راست، پارگی تاندون انگشت پنج دست چپ، جراحت بخیه شده دامیه سمت چپ صورت عدم رویش مو در صورت، تورم مختصر بند انتهایی انگشت پنج راست، ساییدگی حارصه دست راست، شکستگی دست چپ، دامیه بازوی چپ» محکوم شده است.

هرانا به نقل از یک منبع مطلع نزدیک به خانواده ایمان‌نژاد نوشته که او هفت شاکی دارد و سه نفر از آنها عنوان کرده‌اند سجاد ایمان‌نژاد آنها را مورد ضرب‌وشتم قرار نداده اما به دلیل داشتن کارت ایثارگری نمی‌توانیم رضایت دهیم.

این منبع مطلع در ادامه گفته «سجاد ایمان‌نژاد از دیسک کمر رنج می‌برد و در مدت زمان بازداشت، چندین بار جهت مداوا به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد اما به او گفتند در بیمارستان تخت خالی موجود نیست و مجددا علیرغم نیاز جدی به درمان، به زندان بازگردانده شد.»

سجاد ایمان نژاد، در تاریخ شانزدهم مهرماه سال گذشته، در ارتباط با خیزش انقلابی ایرانیان علیه جمهوری اسلامی در تهران بازداشت شد و هم‌اکنون در زندان اوین بسر می‌برد.

خبرگزاری هرانا به نقل از منبع نزدیک به خانواده ایمان‌نژاد نوشته «درحالی‌که دیسک کمر و مشکلات جسمی ایجاد شده برای سجاد، تحمل حبس را برایش مشکل کرده، مسوولان مرتبط با پرونده‌اش از اعزام او به مرخصی درمانی خودداری می‌کنند.»

سجاد ایمان نژاد، متولد سال ۱۳۷۰ در اردیبل، ساکن تهران، مجرد و فارغ‌اتحصیل مقطع کارشناسی در رشته معماری و نقشه‌کشی است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
حوثی‌ها
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها