حمله با مواد آتش‌زا به ساختمان شورای ملی مقاومت در برلین

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۳

شورای ملی مقاومت خبر داد که عوامل جمهوری اسلامی بامداد روز دوشنبه ۱۳ آذر مواد آتش‌زا به طرف ساختمان این شورا در برلین پرتاب کردند که باعث آتش‌سوزی در دیواره بیرونی ساختمان شد اما به فردی آسیب نرسید.

شورای ملی مقاومت اعلام کرد که این حمله ساعت ۲ و ۱۵ دقیقه روز دوشنبه رخ داده و این آتش توسط افراد حاضر در دفتر خاموش شده است.

یک سخنگوی پلیس نیز اعلام کرد که ساکنان ساختمان به موقع توانستند آتش را خاموش کنند و به کسی آسیبی نرسید.

پلیس اعلام کرده که تحقیقات در اینباره در حال انجام است.ساختمان شورای ملی مقاومت در برلین در چند صد متری سفارت اسرائیل است.

شورای ملی مقاومت خواستار «دستگيری عاملان و آمران اين عملیات تروریستی و محاکمه آنان و انتشار و افشای همه جزئيات و اسناد برای اطلاع عموم» شد.

این شورا تاکید کرد که «مماشات با رژیم آخوندها» و اقداماتی مانند آزادی اسدالله اسدی، «دیپلمات تروریستی» که بمب‌گذاری در نشست سازمان مجاهدین خلق در پاریس را سازمان داده بود، «این رژيم را در جنايت‌های تروریستی جری‌تر كرده است»

شورای ملی مقاومت یادآوری کرد که در ۱۰ خرداد و ۲۱ خرداد نیز يك ساختمان متعلق به پشتيبانان این شورا در شمال پاريس با شلیک شش گلوله و مواد آتش زا مورد حمله عوامل سپاه قدس و وزارت اطلاعات قرار گرفته بود.

این شورا روز ۲۱ خرداد خبر داده بود که یک ساختمان متعلق به پشتیبانان شورا در منطقه سنت‌اوئن‌لومون در شمال پاریس «با مواد آتش‌زا» هدف حمله «مزدوران نیروی قدس و وزارت اطلاعات» جمهوری اسلامی قرار گرفت.

شورای ملی مقاومت همچنین خبر داده بود که این ساختمان روز ۱۰خرداد نیز از خیابان با شش گلوله هدف قرار گرفته بود که به کسی اصابت نکرد.

پلیس فرانسه در پاسخ به ایران‌اینترنشنال درباره حمله افراد وابسته به جمهوری اسلامی به ساختمان «شورای ملی مقاومت» در پاریس اعلام کرده بود که حمله با مواد آتش‌زا بوده اما «نمی‌توانیم بگوییم تروریستی بوده است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
کلید واژگان خامنه‌ای

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.