حسین کلانی: پرسپولیس از دست ما خارج شده، می‌خواهند یحیی هم مثل کریم برود

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۵

حسین کلانی، یکی از اسطوره‌های پرسپولیس بحران‌های اخیر قرمزها را در راستای تلاش برای جدا کردن یحیی گل‌محمدی دانست: «مسائلی به وجود آوردند تا کریم باقری را وادار به استعفا کردند یا کنار گذاشته شد. همان‌طور که الآن به گل‌محمدی و افشین پیروانی فشار می‌آورند.»

نخستین باخت پرسپولیس و نتیجه نگرفتن در ۴ بازی پی‌درپی بحران تازه‌ای را برای مدافع عنوان قهرمانی بوجود آورده است؛ مهمترین آنها کسر ۱۰ درصد از قرارداد بازیکنان و کادرفنی که منجر به اعتصاب بازیکنان شد.

از سوی دیگر انتقاداتی که برخی پیشکسوتان مثل مرتضی فنونی‌زاده علیه یحیی مطرح کرده، باعث شد سروش رفیعی هافبک پرسپولیس روز گذشته علیه پیشکسوتان موضع گرفت و آنها را حسود خواند.

اما حسین کلانی، پیشکسوت پرسپولیس معتقد است این بحران‌ها برای فراری دادن یحیی گل‌محمدی و افشین پیروانی است.

او به اعتمادآنلاین گفت: «باشگاه پرسپولیس از دست ما قدیمی‌ها خارج شده است! من اصلاً نمی‌دانم اعضای هیات مدیره چه نفراتی هستند. آقای باقری را بدون اینکه با کسی مشورت کنند ‌کنار گذاشتند. ‌معلوم ‌هم نیست یکسری‌ها که ‌دخالت می‌کنند‌ کی هستند‌ و‌ در فوتبال شناخته‌شده هم نیستند. اینها هر کاری دوست دارند انجام می‌دهند و‌ اصلاً اهمیتی به مردم نمی‌دهند.»

کلانی گفت: «اعضای کادر فنی با هم ‌دوره‌ای را سپری کرده بودند و یک تیم خوب بودند و با هم کار می‌کردند اما مسائلی به وجود آوردند تا کریم باقری را وادار به استعفا کردند یا کنار گذاشته شدند. همان‌طور که الآن به گل‌محمدی و افشین پیروانی فشار می‌آورند. همه دوست‌شان دارند اما چنان فشاری روی اینها وجود دارد که به بازیکنان هم فشار می‌آید و در نهایت روی عملکرد آنها تاثیر می‌گذارد و در نهایت روی مردم ‌اثر می‌گذارد.»

کلانی گفته نمی‌تواند در امور باشگاه دخالت کند: «با توجه به بیماری‌ای که دارم دکترها گفته‌اند زیاد وارد مسائل نشوم. باز هم این را بگویم. ‌من اگر مثلاً به آقای درویش بزنم او نمی‌تواند گوش دهد! نمی‌دانم کسانی که تصمیم‌گیرنده هستند‌ چه افرادی‌اند. وزیر هم که اعضای هیات مدیره و‌ مدیر را انتخاب می‌کند از نظر من دخالتی ندارد‌ و‌ معلوم نیست از کجا به او‌ دستور می‌دهند و انجام می‌شود!»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.