جاه‌طلبی یک وکیل و ماجرای عجیب ۹۹ضربه شلاق برای رونالدو در ایران

شنبه ۱۴۰۲/۰۷/۲۲

ویدئویی که حدود ۱۰ روز پیش از یک وکیل دادگستری درباره امکان محکومیت کریس رونالدو به دلیل در آغوش کشیدن فاطمه حمامی در حاشیه حضور تیم النصر عربستان سعودی در تهران منتشر شد، در ۲۴ ساعت گذشته، به بلوایی درباره مجازات ۹۹ ضربه شلاق برای رونالدو منجر شده است.

علی گندمی، وکیل پایه یک دادگستری در این ویدئو که به نظر می‌رسد برای تبلیغ دفتر وکالت او ساخته شده است، مدعی می‌شود براساس ماده‌ای از قانون مجازات اسلامی،‌ می‌توان رونالدو را محکوم کرد و ۹۹ ضربه شلاق در انتظار اوست.

همین ویدئو که در فضای مجازی فارسی‌زبان پربازدید شده است، منبع خبری در روزنامه مارکا اسپانیا شده و که در دیگر رسانه‌های اروپایی هم بازتاب یافته است.

مارکا نوشته: وکلای ایرانی از کریستیانو رونالدو به دلیل در آغوش گرفتن فاطمه حمامی شکایت کردند. بغل کردن زن مجرد در ایران غیرقانونی است.

مارکا به نقل از رسانه‌های ایرانی مانند رویداد ۲۴ و شرق، نوشته که «کریستیانو رونالدو ممکن است در ایران به دلیل رابطه نامشروع به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شود.»

شبکه شرق، وابسته به روزنامه شرق نخستین بار این ویدئو را در فضای رسانه‌های رسمی ایران منتشر کرد.

همچنین روزنامه بیلد آلمان نوشته است: «بر اساس قوانین ایران اگر کریستیانو رونالدو به ایران سفر کند به علت لمس کردن و بوسیدن پیشانی فاطمه حمامی دختر هنرمند معلول، باید ۹۹ ضربه شلاق بخورد.»

اما سفارت جمهوری اسلامی در مادرید، صدور چنین حکمی برای رونالدو را تکذیب کرده است: «صدور هر گونه حکم دادگاه علیه ورزشکاران بین المللی در ایران را به شدت تکذیب می کنیم.»

سفارت ایران مدعی است که انتشار این خبر برای در حاشیه بردن خبرهای جنگ اسرائیل و حماس به تیتر رسانه‌های اروپایی بدل شده است.

همچنین فاطمه حمامی در واکنش به جنجال بغل شدن توسط کریستیانو رونالدو نوشت: «باید به عرضتان برسانم من و خانواده‌ام هیچ‌گونه ناراحتی و شکایتی نسبت به این موضوع نداشته و نداریم و رونالدو با حس انسان‌دوستانه و صمیمیت و بردارانه من را بغل کرده و این نشانه محبت و شرافت و انسانیت اوست.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.