مجازات عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال؛ ۵۵ هزار دلار + ۳۷ هزار یورو + ۴۵ میلیون تومان!

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۹

تسنیم در گزارشی از صدور حکم کیفری علیه یکی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال خبر داده که بر اساس آن، این عضو به دلیل تخلف در زمان مسئولیت اجرایی خود در فدراسیون فوتبال، ۵۵ هزار و ۶۰۰ دلار و ۳۷ هزار ۶۷۰ یورو را به فدراسیون برگردانده و معادل مبلغ را به صندوق دولت بریزد.

در این گزارش آمده: «این عضو هیئت رئیسه [نام او قید نشده] در زمان حضورش به عنوان یکی از اعضای اجرایی فدراسیون تخلفاتی انجام داده و به همین دلیل، هم در دادگاه بدوی و هم تجدیدنظر محکوم شده است. اتهام این مدیر تصرف غیرقانونی و تحصیل مال از طریق نامشروع است.»

بر اساس رأی قطعی صادره که به فدراسیون فوتبال نیز ارسال شده است، این عضو هیئت رئیسه به بازگرداندن ۴۵ میلیون تومان، ۵۵ هزار و ۶۰۰ دلار و ۳۷ هزار ۶۷۰ یورو محکوم شده است. او البته باید همین مبلغ که حدود ۵ میلیارد تومان می‌شود را به صندوق دولت واریز کند.

در حکم اولیه، این عضو هیئت رئیسه باید دو برابر مبلغ یاد شده را به صندوق دولت واریز می‌کرد اما در حکم قطعی این مبلغ به همان میزانی که باید به فدراسیون بازگرداند (حدود ۵ میلیارد تومان) تغییر کرده است. برای نامبرده ۳۹ ضربه شلاق نیز در نظر گرفته شده بود که تبدیل به جریمه نقدی شده است.

نکته اینکه رأی بدوی مربوط به تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ بوده و رأی تجدیدنظر و قطعی ۶ آذر سال ۱۴۰۱ صادر شده است. سه ماه بعد از صدور رأی قطعی، این حکم باید اجرا می‌شد و طبیعتاً فدراسیون فوتبال به آن واکنش نشان می‌داد اما مشخص نیست چرا چنین اتفاقی بعد از گذشت ۱۰ ماه رخ نداده است. از این رو سازمان بازرسی کل کشور در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اعلام کرده که قانون در این باره باید رعایت شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
رخنه حماس

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.