بدهی ارزی جدید آبی‌ها این بار برای سیلوا؛ رای ۸۰۰‌هزار دلاری فیفا علیه استقلال

شنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۸

فیفا رای خود در خصوص شکایت رافائل سیلوا، مدافع فصل گذشته آبی‌های تهران، از استقلال را اعلام کرد و این باشگاه را به پرداخت ۳۰۰‌هزار دلار از مطالبات سال گذشته و ۵۰۰‌هزار دلار قرارداد امسال بازیکن برزیلی محکوم کرد تا استقلال در مجموع یک محکومیت ۸۰۰‌هزار دلاری دیگر را متحمل شود.

سیلوا که پیش از لیگ بیست و دوم قراردادی دو ساله به ارزش یک میلیون دلار با باشگاه استقلال امضا کرده بود، فصل گذشته با دریافت تنها ۴۰ درصد از مبلغ قرارداد خود، طلبی ۳۰۰‌هزار دلاری از این باشگاه داشت و این فصل هم با توجه به اینکه از استقلال جدا شده و به تیم جدیدی نپیوسته، مشکلی برای دریافت تمام مبلغ قرارداد [۵۰۰‌هزار دلار] خود ندارد.

این رای که در هفته گذشته به استقلال ابلاغ شده، با اعتراض مدیران باشگاه همراه شده و آنها امیدوارند بتوانند بخشی این محکومیت مالی را کاهش دهند. اتفاقی که تا کنون به ندرت رخ داده و معمولا باشگاه‌های ایرانی در پرونده‌های خود در فیفا و دادگاه عالی ورزش، بازنده بودند.

استقلال پیش‌تر هم در پرونده عزیزبک آمانوف به پرداخت ۵۱۲ هزار دلار محکوم شده بود. همچنین ساپینتو و روی ماتا هم به ترتیب ۳۰۰ هزار و ۲۵ هزار دلار علیه استقلال حکم قطعی گرفته‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبرها
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد

شنیداری

پادکست‌ها