«همین جوری که می‌سوزم، بسوزی»؛ صفحه اینستاگرام رسول خادم در سالگرد مهسا از دسترس خارج‌شد

شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۵

دقایقی پیش، صفحه اینستاگرام رسول خادم، قهرمان کشتی جهان و ایران، همزمان با سالگرد کشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی از دسترس خارج شد. او در یک سال گذاشته، یکی از ورزشکارانی بود که در سمت مردم ایستاد و به برخوردها با زنان و دختران، شلیک به معترضان، اعدام معترضان و گسترش فقر اعتراض کرد.

خادم امروز در پستی اینستاگرامی ضمن اشاره به «مادران، پدران و بازماندگان داغ‌دیده» نوشت که «همین جوری که می‌سوزم، بسوزی، کفن بهر عزیزونت بدوزی … که کُشتی یار ما رو، بی‌مروت …»

او همچنین با انتشار یک استوری از صفحه اینستاگرام پرویز پرستویی، درباره حضور رونالدو در ایران و تکاپوی مسئولان ورزشی و غیرورزشی برای استقبال از او و نگرانی‌ها بابت آبروریزی به دلیل امکانات ضعیف در ایران، نوشت: «مردمی که رونالدو نیستند، ولی آدم هستند.»

در بخشی از متن منتشرشده در پست پرویز پرستویی آمده: «اگر فیلترینگ مایع آبروریزی است، اگر جا دارد تهران زیبا شود، اگر آزادی رنگ و روی تازه می‌خواهد، اگر فرودگاه باید خوشگل شود و رفتار مسئولان بهبود بيابد، پس چرا این اشکالات را برای ما ایرانی ها رفع نمی‌کنید؟ کریس برای یک بازی فوتبال می‌آید و می‌رود. ما اما ساکنان ابدی این خانه پدری هستیم. آیا بخشی از این احترام و تقلا برای بهتر کردن اوضاع حق ما نیست؟ رونالدو نیستیم، آدم که هستیم.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها