رفتن روبیالس کافی نیست؛ تحریم تیم ملی توسط فوتبالیست‌های زن اسپانیا ادامه دارد

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۲۴

بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا، قهرمان جام جهانی، با انتشار یک بیانیه اعلام کردند تا زمانی که تغییرات ۵گانه مد نظرشان در فدراسیون اعمال نشود، به تحریم تیم ملی ادامه می‌دهند زیرا آنها معتقدند که «تغییرات رخ داده برای اینکه احساس کنند در مکانی امن هستند، کافی نیست.»

پس از ماجرای بوسیدن جنیفر هرموسو، بازیکن تیم ملی اسپانیا، توسط لوئیس روبیالس، رییس مستعفی فدراسیون فوتبال اسپانیا، بعد از قهرمانی این تیم در جام جهانی فوتبال زنان، ۸۱ فوتبالیست زن از جمله بازیکنان اسپانیا در جام جهانی اعلام کردند تا زمان کناره‌گیری روبیالس از ریاست فدراسیون این کشور، حضور در تیم ملی را تحریم می‌کنند. حالا بازیکنان تیم ملی زنان اسپانیا در بیانیه‌ای جدید تغییرات را لازم ندانستند.

در بیانیه بازیکنان که شامل ۲۱ نفر از ۲۳ عضو تیم قهرمان اسپانیا در جام جهانی است، آمده است: «تغییرات رخ داده برای اینکه بازیکنان احساس کنند در مکانی امن هستند، جایی که زنان مورد احترام هستند، تعهد به فوتبال زنان وجود دارد و می‌توانیم حداکثر عملکرد خود را ارائه دهیم، کافی نیست.»

در بخش دیگری از این بیانیه آمده: «بازیکنان تیم اسپانیا حرفه‌ای هستند و چیزی که ما را بیش از همه مملو از غرور می‌کند پوشیدن پیراهن تیم ما و رساندن کشورمان به بالاترین مقام‌هاست. به همین دلیل، ما معتقدیم که زمان مبارزه فرا رسیده است تا نشان دهیم این موقعیت‌ها در فوتبال و جامعه ما جایی ندارد و ساختار فعلی نیاز به تغییر دارد. ما این کار را انجام می‌دهیم تا نسل‌های بعدی بتوانند بازی بسیار برابرتری که همه ما شایسته آن هستیم، داشته باشند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبرها
حرف آخر با پوریا زراعتی
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها