واکنش سایت گل به توصیه وزیر گردشگری به رونالدو: رفتار ضرغامی علیه تصویر عمومی از ایران است

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۳

سایت گل در واکنش به توصیه ضرغامی، وزیر گردشگری دولت ابراهیم رئیسی به رونالدو در مورد نصب پیام‌رسان‌های ایرانی برای ارتباط با اعضای خانواده‌اش نوشت: «در حالی که همه کشورها منتظر حضور ستارگان در سرزمین‌هایشان هستند تا به طور خاص از آنها پذیرایی کنند، مقامات ایران نظر دیگری دارند.»

سایت عربی گل با اشاره به سفر کریستیانو رونالدو به تهران برای تقابل آسیایی با پرسپولیس همراه با تیم النصر نوشت: «وزیر میراث فرهنگی و گردشگری ایران بدون در نظر گرفتن تصویر عمومی در برابر جهانیان، به رونالدو در مورد وضعیتی که در ایران در انتظار اوست هشدار داد؛ در حالی که این سفر تاریخی محسوب می‌شود زیرا کنفدراسیون فوتبال آسیا به تازگی تقابل باشگاه‌های ایران و عربستان سعودی در ورزشگاه‌های بی‌طرف را لغو کرد.»

در بخش دیگری از این مطلب آمده است: «مشکل بزرگی که در ایران وجود دارد اصرار دولت بر اعمال محدودیت‌های ویژه بر اینترنت در کشور و نظارت بر فعالیت‌های مردم است.»

گل با بازنشر توییتی از ایران‌اینترنشنال به اظهارات رضا درویش درباره اینترنت ویژه برای رونالدو و تیم‌های خارجی که به ایران می‌آیند اشاره کرد و نوشت: «نکته عجیب اینجاست که وزیر گردشگری که پیش از این پیشنهاد ارائه سیم‌کارت با اینترنت ویژه به گردشگران خارجی داده بود، از این تصمیم عقب‌نشینی کرده است

توصیه‌های رشیدپور به رونالدو برای استفاده از اینترنت در ایران

ماجرای اینترنت نامحدود برای رونالدو و اعضای تیم‌های خارجی که برای بازی به ایران می‌آیند، رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس علنی کرد که با واکنش‌های مختلفی همراه شد.

غیر از ضرغامی که چند ماه قبل شخصا ایده سیم‌کارت ویژه برای توریست‌ها را مطرح کرده بود، رضا رشیدپور، مجری تلویزیون با کنایه به مصائب استفاده از اینترنت در ایران، خطاب به رونالدو نوشت: «رونالدو جان! برای دانلود ایتا از گوگل‌پلی، vpn روشن کن. برای خود ایتا، خاموش. برای توییتر روشن کن ولی برای خرید بسته نت، خاموش. اگر واتس‌اپ می‌خواهی باید روشن کنی ولی‌ اگر کار بانکی داشتی، خاموش. برای اینستاگرام باید روشن کنی ولی روبیکا نمی‌خواهد. شارژر هم بیاور. vpn باطری می‌خورد.»

رومینگ، فیلتر ندارد، به فکر مصیبت‌های مردم باشید

از سوی دیگر اما محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پیشین ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات معتقد است که خارجی‌ها نیازی به اینترنت ویژه ندارند: «هر خارجی‌ای که به ایران سفر می‌کند، می‌تواند از خدمات رومینگ بهره ببرد. در حالت رومینگ اینترنت او از طریق کشوری که سیم‌کارت او را صادر کرده است راهیابی می‌شود که فاقد فیلترینگ است. لذا دغدغه‌مند و نگران فیلترشکن پیام‌رسان بازیکنان مطرح فوتبال در مدت اقامت در ایران نباشند.»

او همچنین توصیه کرده است کسانی که مسوولیت دارند به فکر «مصیبت مردم ایران برای دسترسی به شبکه‌های اجتماعی» باشند.

علاوه بر این موارد و در کنار واکنش‌های گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی به این موضوع، حمیدرضا آذرنگ، بازیگر سینما و تئاتر، خطاب به رونالدو نوشت: «آقای رونالدو! لطفا وقتی به ایران رسیدی و اینترنت نامحدود را دریافت کردی، جای ۸۰ میلیون نفر صاحبان سرزمینی که همه‌ زندگی‌شان، حتی نفس‌ کشیدنشان محدود است به حدود رنج، ذوق کن.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبر

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.