ضرغامی: رونالدو به ایران بیاید باید اپلیکیشن‌ بله و ایتا را نصب‌ کند؛ دلش‌ هم بخواهد!

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۲

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که پیش از این ایده «سیم‌کارت با اینترنت بین‌الملل برای توریست‌ها» را مطرح کرده بود گفت که اگر کریستیانو رونالدو به ایران بیاید باید اپلیکیشن بله و ایتا نصب کند و با خانواده و دوستان خود تماس بگیرد و به آنها بگوید این اپلیکیشن را نصب کنند.

عزت‌الله ضرغامی در ادامه گفت: «رونالدو خیلی هم دلش بخواهد این کار را بکند!»

این وزیر دولت ابراهیم رئیسی با اشاره به بحث و گفت‌وگوها درباره حضور رونالدو در ایران همراه با تیم فوتبال النصر گفت: «برخی می‌گویند رونالدو به ایران بیاید تکلیف سیم‌کارتش چه می‌شود؟ فکر می‌کنند ما در جیب خود سیم‌کارت آزاد داریم که به رفقای خود می‌دهیم. چنین امکانی نداریم. فعلا فقط به خبرنگاران چنین سیم‌کارتی داده‌ایم.»

این در حالی است که دو شب پیش، رضا درویش،‌ مدیر‌عامل باشگاه پرسپولیس تهران در یک برنامه تلویزیونی از اختصاص سیم‌کارت ویژه به اعضای تیم النصر عربستان سعودی خبر داد.

درویش گفت: «برای بازیکنان خارجی و تیم‌های خارجی که به ایران می‌آیند، سیم‌کارت با اینترنت رایگان و نامحدود در نظر گرفته شده است.»

این خبر با واکنش‌های منفی در فضای مجازی و خبری همراه شد. چه اینکه با محدودیت شدید اینترنت در ایران در یک سال گذشته و پس از خیزش انقلابی شهروندان علیه جمهوری اسلامی، مردم در داخل کشور برای کار کردن با اپلیکیشن‌های خارجی، باید انواع و اقسام فیلترشکن‌ها را امتحان کنند.

از چند ماه پیش و با ادامه محدودیت‌های شدید اینترنت و فیلترینگ نرم‌افزارهای پیام‌رسان‌ بین‌المللی، خبرهایی از اختصاص سیم‌کارت ویژه به توریست‌ها که محدودیت‌های اینترنتی برای ایرانیان را ندارد،‌ از سوی برخی مقامات دولتی مطرح شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها