ادعای تاج: من اگر نبودم، بازی‌های آسیایی در ایران برگزار نمی‌شد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۰

مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال، در مجمع هیات فوتبال استان قزوین، مدعی شد که ۹۰ درصد کشورهای دنیا VAR ندارند و البته میزبانی نمایندگان آسیایی ایران در ورزشگاه‌های داخلی را حاصل ارتباطات خود عنوان کرد.

او در مورد ورود VAR و انتقاداتی مبنی بر وعده‌های همیشگی او در این رابطه، گفت: «در ۹۰ درصد کشورهای دنیا VAR وجود ندارد. اینگونه نیست که همه کشورها این سیستم را داشته باشند. برخی کشورهایی هم که این سیستم را دارند، فقط در یک ورزشگاه خود دارند.»

تاج در ادامه گفت: «اگر ارتباطات ما نبود، همین بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا نیز در ایران برگزار نمی‌شد زیرا لازمه میزبانی این مسابقات داشتن VAR است. ما هم از خیلی قبل می‌دانستیم برای میزبانی از این مسابقات باید VAR داشته باشیم. خوشبختانه خود AFC این سیستم را به صورت سیار می‌آورد و در ورزشگاه نصب می‌کند.»

رییس فدراسیون در خصوص دلایل تعویق ورود وی‌ای‌آر به ایران، به تحریم‌ها اشاره کرده و مدعی شد: « قرارداد VAR تنظیم شد و کارهایش را هم انجام دادیم اما به یک موانعی برخوردیم. مانع اول آمریکایی بودن بخش زیادی از این تجهیزات بود که به تحریم می‌خورد. شرکت به ما گفت به این دلیل که تجهیزات آمریکایی زیاد است، خودم تحریم می‌شوم و نمی‌توانم سیستم را به ایران بیاورم. بخش دوم انتقال پول بود. فیفا نتوانست این پول را به ما بدهد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

چشم‌انداز
خبر
زنده‌باد زندگی
برای زن، برای زندگی، برای آزادی

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.