فرناز خلیفه، مادر متولد ایران دانیل خلیفه: او در واقعیت زندگی نمی‌کند و اختلال روانی دارد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۱

فرناز خلیفه، مادر ۴۷ ساله و متولد ایران دانیل خلیفه که به جاسوسی برای ایران متهم شده، به نشریه تایمز گفت فرزندش «در واقعیت زندگی نمی‌کند» و اختلال روانی دارد.

موضوع فرار دانیل خلیفه از زندان در روز چهارشنبه ۱۵ شهریور، توجه بسیاری از رسانه‌ها و اپوزیسیون بریتانیا را به خود جلب کرد تا اینکه ظهر روز شنبه ۱۸ شهریور، پلیس بریتانیا از دستگیری او در ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی در محدوده چیزیک در غرب لندن خبر داد.

مادر او که یک پرستار بازنشسته اهل جنوب غرب لندن است، در سال ۲۰۲۰ و دو سال پس از آن که فرزندش به ارتش ملحق شد، به کشور ولز نقل مکان کرد.

به گفته فرناز خلیفه، دانیل بعد از ۱۸ سالگی فاصله‌اش را با او بیشتر کرده بود و «به ندرت تماس می گرفت». او یک بار در ولز به ملاقاتش رفته بود اما فقط مدت کوتاهی در خانه مانده بود.

مادر دانیل که به گفته نشریه تایمز مخالف حکومت ایران است، از پسرش خواسته بود از روان‌شناس کمک بگیرد و افزود او از دوران نوجوانی دچار دوره‌هایی از بیماری روانی بوده است.

«به او گفتم برای کمک گرفتن به دکتر ارتش مراجعه کند، اما فکر نمی‌کنم این کار را کرده باشد. فکر نمی‌کنم تا به حال به کسی گفته باشد او را برای تشخیص اختلالات روانی معاینه کند.»

فرناز خلیفه افزود:«وقتی دستگیر شد، می‌خندید و چشمکی زد. این طبیعی نیست. احساس ناتوانی می کنم. این واقعیت نیست، یک خیال است. او مثل یک فرد عادی فکر نمی کند.»

وی همچنین گفت با دیدن نام پسرش در خبرها ابتدا تصور کرده ممکن است خودکشی کرده باشد.

فرناز خلیفه که از عابد، شوهر لبنانی‌اش جدا شده، دختری نیز به نام یاسمین دارد که دانشجوی آموزش علم در مقطع کارشناسی ارشد است.

دانیل خلیفه به جرایم تروریستی و جاسوسی برای حکومت ایران متهم شده. این سرباز پیشین بریتانیایی که در ماه مه از ارتش اخراج شد، متهم است که در سال ۲۰۲۱ و زمانی که در پادگانی در مرکز بریتانیا مستقر بود، اطلاعاتی را به منظور آماده‌سازی یک حمله تروریستی، در اختیار دشمن قرار داده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

چشم‌انداز
خبر
خبر ورزشی
زنده‌باد زندگی

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.