روزنامه اعتماد: «دربی۱۰۲ در قطر» هماهنگ‌شده‌بود، در سال۱۴۰۲ هم برگزار نمی‌شود!

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۱۹

روزنامه اعتماد در گزارشی نوشته که انتشار خبر برگزاری دیدار استقلال و پرسپولیس در قطر از سوی یک مجری تلویزیون با هماهنگی افرادی در داخل فدراسیون فوتبال بوده است زیرا فدراسیون از سوی یک نهاد خاص اجازه برگزاری بازی شهرآورد با حضور تماشاگران زن در ورزشگاه آزادی را پیدا نکرده است.

در این گزارش آمده که فدراسیون فوتبال به واسطه اطلاع از عدم برگزاری بازی با حضور تماشاگران در شهریور یا مهرماه، به دنبال راهکار جایگزین بوده و ایده برگزاری بازی در قطر را در نظر گرفته و سعی کرده با انتشار خبر به این شکل، ابتدا فضای عمومی و واکنش فوتبالی‌ها را بسنجند که پس از مخالفت بسیار، رییس فدراسیون همان شب این خبر را یک گمانه‌زنی رسانه‌ای اعلام کرد.

اما نکته مهم، مخالفت یک نهاد خاص با برگزاری دربی در تهران است. اعتماد دراین‌باره نوشته: «مقامات فدراسیون و سازمان لیگ می‌خواستند اواخر شهریور دربی ۱۰۲ را برگزار کنند، اما با مخالفت نهادی خاص مواجه شدند. این نهادها اجازه برگزاری بازی با حضور تماشاچیان و به تبع آن زنان را به فدراسیون در روزهای آخر تابستان و اوایل پاییز ندادند. این درخواست برای اواسط مهر ماه هم مورد ‌پذیرش واقع نشد. فدراسیون یا باید بازی را بدون تماشاچی برگزار می‌کرد که خیلی بد بود یا تصمیم دیگری می‌گرفت.»

این روزنامه همچنین پیش‌بینی کرده با وجود جو فعلی، این مسابقه در سال جاری برگزار نشود: «مسابقات جام ملت‌های آسیا از دی ماه شروع می‌شود. یعنی ممکن است از اواخر آذر تیم ملی راهی اردو شود. در چنین شرایطی آیا ممکن نیست که کادرفنی بگوید برای محافظت از ستاره‌های ملی‌پوش استقلال و پرسپولیس دربی به بعد از جام ملت‌ها موکول شود؟ چراکه نه! آیا تک مسابقه‌ای که سه ماه عقب افتاده نمی‌تواند بیشتر به تعویق بیفتد؟ چراکه نه!»

همه اینها درحالی است که با توجه به در پیش بودن سالگرد قتل حکومتی مهسا امینی و ترس حکومت از خیزش انقلابی مردم، اجازه برگزاری مسابقات فوتبال در تهران با حضور تماشاگران صادر نشده و اعلام خبر تعویق دربی به آبان یا آذر از سوی سهیل مهدی، رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ، نیز در همین راستا به نظر می‌رسد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
تیتر اول
جهان‌نما
چشم‌انداز

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.