لوئیس روبیالس: از همه جا استعفا می‌دهم، اما بی‌گناهم و از حیثیتم دفاع می‌کنم

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۱۹

لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا که ساعتی پیش به پیرس مورگان گفته بود، به دلیل جنجال‌های پس از بوسه اجباری بر لب‌های جنیفر هرموسو در فینال جام جهانی زنان، استعفا می‌دهد، در استعفانامه خود نوشته است: «من بی‌گناهم و از حیثیتم دفاع خواهم کرد. من به حقیقت ایمان دارم.»

او که پیش از این در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال اسپانیا سه بار گفته بود استعفا نمی‌دهد، اکنون علاوه بر استعفا از ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا، پست نایب رئیسی یوفا را هم واگذار کرده است.

روبیالس نوشته: «مشخص است که به دلیل محرومیت توسط فیفا و شکایت‌هایی که علیه من شده است، نمی توانم به پست خود برگردم. منتظر ماندن و اصرار به ماندن هیچ کمکی به فوتبال اسپانیا نخواهد کرد. ضمن اینکه موانع زیادی برای برگشت من وجود دارد.»

رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال اسپانیا نوشته است: «من نمی‌خواهم فوتبال اسپانیا از این دعوا آسیب ببیند و مهمتر از همه، این تصمیم را پس از اطمینان از اینکه جدایی‌ام به ثبات کمک می‌کند، می‌گیرم. مخصوصا اینکه باید برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ (مشترک میان اسپانیا، پرتغال، اوکراین و مراکش) متحد بمانیم.»

او نوشته: «من باید به آینده نگاه کنم. اکنون مسايلی وجود دارد که من را به شدت مشغول می کند. من به حقیقت ایمان دارم و تمام تلاشم را برای پیروزی انجام خواهم داد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

تار و پود
خبرها
خاطرات جنگ بر فراز آسمان
مکان‌های اتفاق

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.