مجوز استفاده چرخشی از بازیکنان خارجی؛ قانونی برای جذاب‌شدن لیگ قهرمانان آسیا

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۱۷

رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در فصل پیش رو در شرایطی در اواخر شهریورماه آغاز خواهد شد که قوانین فصل جدید این مسابقات، فرصت فوق‌العاده‌ای برای باشگاه‌هایی فراهم کرده که تعداد زیادی بازیکن خارجی دارند؛ به‌خصوص باشگاه‌های عربستان سعودی از این قانون سود می‌برند.

هرچند سقف استفاده از بازیکن خارجی در لیگ قهرمانان آسیا امسال ۱+۵ خواهد بود، اما باشگاه‌های شرکت‌کننده مجاز شده‌اند تا لیست خود برای هر مسابقه را تا یک روز قبل از بازی اعلام کنند. بنابراین مشکلی برای تغییر و جابجایی در چیدمان بازیکنان خارجی خود در این مسابقات نخواهند داشت و می‌توانند برای هر مسابقه، با آرایش متفاوتی از بازیکنان خارجی لیست را تنظیم کنند.

قانونی که علاوه بر بالابردن سطح رقابت‌ها، فرصت مناسبی برای باشگاه‌های عربستان سعودی فراهم می‌کند که بتوانند در مسابقات، از تمام بازیکنان خارجی خود استفاده کنند. به طور مثال باشگاه النصر در فصل پیش رو می‌تواند علاوه بر کریستیانو رونالدو، از داوید اوسپینا، آیمریک لاپورت، الکس تلس، مارسلو بروزوویچ، سکو فوفانا، سادیو مانه، اندرسون تالیسکا و اوتاویو هم به عنوان بازیکن خارجی در ترکیب خود به فراخور زمان استفاده کند.

همچنین الهلال یا الاتحاد که در این فصل بازیکنان خارجی پرشماری جذب کردند، محدودیتی برای استفاده از بازیکنان خود در طول تورنمنت نخواهند داشت و تنها در انتخاب نفرات برای هر مسابقه محدود به استفاده از شش بازیکن خارجی (یک بازیکن الزاما آسیایی) خواهند بود.

یاسین بونو، کالیدو کولیبالی، سو هیون، روبن نوس، ساویچ، میشل، مالکوم، میتروویچ و نیمار، لیست ۹ نفره بازیکنان خارجی الهلال را تشکیل داده و الاتحاد هم با حضور مارسلو گروئه، لوئیز فلیپه، احمد حجازی، فابینیو، انگولو کانته، کریم بنزما، ایگور کرونادو، رومارینیو، جوتا و عبدالرزاق حمدالله، دست بازی برای حضور در این مسابقات خواهد داشت. الفیحا نیز از حضور ۱۰ بازیکن خارجی در لیست خود بهره می‌برد.

این در حالی است که دوره بعدی این مسابقات بدون محدودیت در تعداد بازیکنان خارجی برگزار خواهد شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

در بطن
جهان‌نما
خبرها
تیتر اول با نیوشا صارمی

شنیداری

پادکست‌ها