ساپینتو به روایت یکی از مدیران استقلال؛فتح‌الله‌زاده گفت ساپینتو برود، با ماگات تمام کردیم

جمعه ۱۴۰۲/۰۳/۱۹

فرهاد موافق، مدیر مجموعه‌های ورزشی استقلال به فارس گفته که ساپینتو و علی فتح‌الله‌زاده به شدت اختلاف نظر داشتند: فتح الله زاده ۲ هفته قبل از بازی با تراکتور گفت به ساپینتو بگو من با فلیکس ماگات تمام کردم. بیاید همین الان استعفا بدهد و برود. ماگات هم همین امکانات را می‌خواهد!

او همچنین گفت: ساپینتو قبل از اینکه از ایران برود دو نفر نماینده از دو باشگاه آمدند، جلوی خود من با او صحبت کردند. ساپینتو گفت به احترام هواداران و بزرگی باشگاه استقلال اگر در ایران کار کنم فقط برای استقلال است. حتی زمانیکه پیام خداحافظی گذاشت، دوستان به من زنگ زدند گفتند به او بگو آیا به تیم ما می‌آید؟ باز گفت نه، حداقل طی دو سال آینده به احترام استقلال و مردمی که رابطه‌ای فراتر از فوتبال بین ما وجود دارد، حتی فکرش را هم نمی‌کنم.

مدیر مجموعه‌های ورزشی باشگاه استقلال مدعی است در بازی با گل‌گهر فتح‌الله از لیدرهای استقلال خواسته امیر قلعه‌نویی را تشویق کنند: قبل از بازی با گل گهر به ساپینتو خبر دادند؛ به دنبال این هستند بازنده شوی و حتی رفته‌اند و با افراد دیگر صحبت کرده‌اند. منتظر باخت شما به گل گهر هستند. همه ما این را می‌دانستیم که اگر در این بازی ببازیم کار تمام و ساپینتو رفتنی است.»

او گفت: «یکی از معاونان فتح الله زاده قبل از بازی با چند لیدر تماس گرفت که در این بازی برای امیر قلعه نویی سنگ تمام بگذارید. ساپینتو ناراحت شد. گفت این بازی مرگ و زندگی برای استقلال است. نه برای رفتن یا ماندن من، امتیاز بازی مهم است. چرا باید سرمربی تیم مقابل تشویق شود؟ من این موضوع را انتقال دادم، گفتند به او بگویید فرهنگ ما ایرانی‌هاست که از مهمان‌مان پذیرایی کنیم!»

موافق گفت: «فتح الله زاده آسیب بزرگی را با لج بازی‌هایش به استقلال زد. مدام می‌گفت من فلانم و من تعیین می‌کنم چطور باشد. فتح‌الله زاده به جای اینکه در کنار ساپینتو قرار بگیرد، هر حرفی می‌زد می‌گفت آجورلو به او گفته! ساپینتو می‌گفت اگر می‌گویم زمین تمرین ندارم آجورلو به من یاد داده؟ من می‌خواهم به شما کمک کنم. من برای جام حذفی و قهرمانی لیگ برتر اینجا نیامده‌ام. آمده‌ام استقلال را قهرمان آسیا کنم.»

او درباره موافق در مورد اخراج ساپینتو در دربی ۱۰۱ و شایعه پرتاب آب دهان به سمت داور گفت: اصلا اینطور نبود. او بسیار آدم باهوشی بود. بعد از دربی ساپینتو گفت طرف از اخراج من خندید. من دیدم او بعد از صحبت کادر پرسپولیس آمد. بعد از گل داور رفت وسط زمین توپ را کاشت تا بازی را شروع کند. هیچ اتفاقی هم نیفتاده بود. در این هنگام کادر پرسپولیس با کمک داور صحبت می‌کردند. ناگهان به داور چیزی گفت و داور هم آمد و من را اخراج کرد. بدون اینکه اتفاقی افتاده باشد.

موافق گفت: اول وقتی نظر داور را خواستند گفت از محوطه‌اش خارج شده بود. بعد که همه گفتند خارج شدن از محوطه برای اعتراض کارت دارد نه برای شادی، آمدند موضوع دیگری را مطرح کردند. اگر آب دهانش را پرت کرده بود همان جا باید متوجه می‌شدید. چرا 10 دقیقه بعد متوجه شدید؟ ساپینتو به من گفت ۶-۷ داور نگذاشتند که کمکِ داور باشند. انگار داور گذاشته‌اند که من را زیر نظر داشته باشد. او باید به داور وسط کمک کند تا صحنه‌ای را از دست ندهد. در صورتیکه فقط به من نگاه می‌کرد. من این را حس کرده بودم و می‌دانستم کوچکترین کاری انجام بدهم به داور می‌گوید و داور هم من را اخراج می‌کند. به همین خاطر خودم را کاملا کنترل می‌کردم که رفتار اشتباهی انجام ندهم. وقتی توپی از دست می‌دادیم به من نیشخند می‌زد!

به گفته مدیر مجموعه‌های ورزشی باشگاه استقلال ساپینتو به همان کمک داوری که در جشن قهرمانی پرسپولیس شرکت کرد، اشاره کرده است: ساپینتو می‌گفت دائم به من نیشخند می‌زد و تمسخر می‌کرد. برایم مثل روز روشن بود که این ماجرا از قبل ریخته شده بود و این را کاملا حس می‌کردم. در کنار زمین منتظر اخراجم بودم. می‌دانستم ماموریت این آدم این است و کارش را هم انجام داد. با اینکه خیلی حواسم به خودم بود که اشتباهی نکنم. حتی چندبار دستیارانم نزدیک من شدند به آن‌ها گفتم بروید تا اتفاقی نیفتد. به من یقین شده بود که با رفتارهایش می‌خواهد برنامه‌ای را پیاده کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما
۲۴ با فرداد فرحزاد
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها