درخشان: من باید سرمربی تیم امید می‌شدم

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۳۱

حمید درخشان، مربی پیشین سایپا و پرسپولیس در واکنش به انتخاب رضا عنایتی به عنوان سرمربی تیم‌ملی امید گفته که پست مدیرفنی تیم امید را نپذیرفته:«اگر معیارهای انتخاب سرمربی تیم امید را کنارهم قرار بدهیم متوجه خواهیم شد من از رضا عنایتی هم تجربه بیشتری داشتم و هم کارنامه‌ام بهتر است»

او که در آخرین سابقه مربی‌گری چند هفته سرمربی سایپا در لیگ یک و چند ساعت سرمربی نفت مسجدسلیمان بوده است، به ایرنا گفت: «نامزد جدی نیمکت تیم امید بودم اما انتخاب نشدم و فرد دیگری این سمت را بر عهده گرفت. وقتی تجربه‌ام بیشتر از سرمربی انتخاب شده است، تصمیم بر این گرفتم که به پیشنهاد مدیریت فنی پاسخ منفی دهم.

درخشان در اوایل دهه هشتاد مربی تیم ملی نوجوانان بود و رسوایی صغرسنی در تیم او علنی و افشا شد. اما بدون اشاره به حواشی آن تیم گفته: «سرمربی تیم نوجوانان ایران بودم و توانستم این تیم را به مسابقات جام جهانی ببرم. سرمربی بزرگ‌ترین و بهترین تیم ایران یعنی پرسپولیس بوده‌ام، در تیم‌های زیادی مربیگری کرده‌ام، بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بر دستانم بستم و همه اینها بیانگر آن است که می‌توانستم هدایت تیم امید ایران را برعهده بگیرم. با این حال، امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم ملی، رضا عنایتی را پیشنهاد داد و فدراسیون فوتبال با این پیشنهاد موافقت کرد.»

او گفته: «اگر کمیته فنی وجود داشت و آنها در انتخاب سرمربی تیم امید ایران نقش داشتند همه معیارها را کنار هم می‌گذاشتند و کارنامه هر فردی سنگین‌تر بود حکم می‌گرفت.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر
مستند کوتاه - حوثی‌ها
جهان‌نما
هت‌تریک با مزدک میرزایی

شنیداری

پادکست‌ها