اسرائیل به خانواده کارگر فلسطینی کشته‌شده بر اثر شلیک راکت جهاد اسلامی حقوق می‌دهد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۵

با اضافه شدن نام یک شهروند فلسطینی از ساکنان غزه به فهرست قربانیان حملات تروریستی که بر اثر برخورد راکت جهاد اسلامی به محل کارش در اسرائیل در آخرین روز درگیری‌های اخیر میان اسرائیل و فلسطین کشته شد، خانواده او در غزه می‌توانند از سازمان خدمات اجتماعی اسرائیل حقوق دریافت کنند.

رسانه‌های اسرائیلی روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت اعلام کردند بر اساس تصمیم وزارت دفاع اسرائیل و موسسه بیمه ملی این کشور، همسر و فرزندان این کارگر فلسطینی به نام «عبدالله ابوجباء»، از حق دریافت حقوقی که برای قربانیان تروریسم در نظر گرفته شده، برخوردار خواهند شد.

این کارگر فلسطینی ۳۴ ساله و اهل غزه، روز شنبه گذشته و حین کار در جنوب اسرائیل، در یک حمله موشکی کشته شد. او متاهل بود و دارای شش فرزند که فرزندانش زیر ۱۱ سال هستند.

برادر این کارگر نیز در همان حمله موشکی به شدت مجروح شد. این حمله موشکی علیه ساختمانی مربوط به تولیدات کشاورزی در نزدیکی یک شهر مرزی در جنوب اسرائیل صورت گرفت.

روزنامه هاآرتص گزارش داد که هیچ پناهگاهی در این مکان وجود نداشته که این مساله مغایر با دستورات فرماندهی ارتش اسرائیل بوده است.

در این گزارش آمده که اجازه انجام «کار محدود» در زمان حملات موشکی از غزه تنها در صورتی اعطا می‌شود که پناهگاهی برای کارگران در دسترس باشد.

بر اساس گزارش‌ها، در جریان درگیری‌های اخیر و حمله‌های جهاد اسلامی به اسرائیل، شش کارگر خارجی در مناطق نزدیک به نوار غزه زخمی شدند.

حدود ۱۸ هزار فلسطینی اهل غزه در اسرائیل مجوز کار دارند و به فعالیت مشغول‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
مستند کوتاه - کمون پاریس
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها