علی لاریجانی با تکذیب خبر رسانه سپاه درباره انتخابات مجلس: نمی‌توان رقابت تصنعی ایجاد کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۹

علی لاریجانی، رییس پیشین مجلس شورای اسلامی، خبر یکی از رسانه‌های سپاه پاسداران مبنی بر ورودش به رقابت‌های انتخابات مجلس را تکذیب کرد و نوشت که نمی‌توان با این خبرها «رقابت تصنعی» ایجاد کرد.

لاریجانی روز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت در توییتی نوشت: «خبر اختصاصی خبرگزاری وسیع تسنیم درباره ارائه لیست در انتخابات، مصداق گزاره "حسن و حسین هر سه خواهران معاویه هستند" می‌باشد. نه بحثی درباره حرکت انتخاباتی در میان است و نه ارائه لیست سراسری و نه رایزنی با دیگران صورت پذیرفته.»

او افزود: «لذا بدین وسیله از "جریان خالص‌سازی" رفع نگرانی می‌شود و بعید است به این روش‌های برادران بتوان رقابت تصنعی ایجاد کرد. ملک را چاره‌ای دیگر نیاز است.»

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت در خبری مدعی شد که لاریجانی «ورود به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی را کلید زده است و قصد دارد با ارائه لیستی در انتخابات فعالیت کند.»

این خبرگزاری نوشت: «چند تن از نزدیکان علی لاریجانی در گفت‌وگوهایی که با خبرنگار سیاسی تسنیم داشتند این موضوع را تایید کرده‌اند.»

علی لاریجانی پیشتر به مدت ۱۲ سال رییس مجلس شورای اسلامی (از ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۹) بود و طولانی‌ترین مدت ریاست را در میان روسای مجلس در دوران جمهوری اسلامی دارد.

او همچنین مدتی رییس سازمان صداوسیما، وزیر ارشاد و دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی بوده اما در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۴۰۰ صلاحیت او برای نامزدی در انتخابات از سوی شورای نگهبان تایید نشد.

خبرگزاری تسنیم پیش از این هم مدعی شده بود که حسن روحانی، رییس‌جمهوری سابق نیز قصد ورود به فعالیت انتخاباتی برای انتخابات مجلس از طریق ارائه لیست دارد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۱ اسفند امسال همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان برگزار خواهد شد.

این در حالی است که در دوره پیشین، بر اساس آمارهای رسمی، بیش از نیمی از واجدین شرایط رای‌دهی، انتخابات مجلس را تحریم کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها