ماراتن بدون حجاب اجباری شیراز؛ رکورددار سرپرستی در فدراسیون‌های ورزشی، سرپرست دوومیدانی شد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۷

پس از پذیرش استعفای هاشم صیامی، رئیس فدراسیون دوومیدانی، حمید سجادی، وزیر ورزش، افشین داوری را به عنوان سرپرست فدراسیون دوومیدانی منصوب کرد. صیامی به دلیل برگزاری بدون حجاب اجباری دو ماراتن شیراز، صبح امروز استعفا داده بود.

افشین داوری، رکورددار انتصاب به عنوان سرپرست فدراسیون‌های ورزشی و پای ثابت کاندیداتوری برای ریاست فدراسیون‌های ورزشی مختلف است؛ ناشنوایان، ژیمناستیک، کاراته، بوکس، دوومیدانی، والیبال، دوچرخه‌سواری و شطرنج، فدراسیون‌هایی هستند که افشین داوری یک دهه گذشته یا سرپرستی آن ها را بر عهده داشته و یا به قصد شرکت در انتخابات به منظور تصدی ریاست، اقدام کرده است. او مدتی هم مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی بوده است.

صیامی صبح امروز درحالی از فدراسیون دوومیدانی استفعا داد که تصاویر و فیلم‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از ماراتن شیراز که روز جمعه ۱۵ اردیبهشت برگزار شد، نشان می‌دهند که زنان با پوشیدن لباس ورزشی و بدون حجاب اجباری در حال دویدن هستند و در میان تماشاگران نیز زنان بدون رعایت حجاب مورد نظر جمهوری اسلامی این مسابقه را تماشا می‌کردند.

روز گذشته مصطفی بحرینی، دادستان فارس اعلام کرد سرپرست ورزش و جوانان استان، مدیر ورزش و جوانان شیراز و رئیس هیأت دومیدانی و مسئولین انتظامات برگزاری مسابقه ماراتن جهت ارائه توضیح در مورد دوندگان زن بی‌حجاب به دادستانی احضار شده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
چشم‌انداز
اقتصاد و بازار
خبر

شنیداری

پادکست‌ها