ادعای مدیرعامل شرکت توسعه: هیچ خطر نشست یا ریزشی در ورزشگاه آزادی وجود ندارد!

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۴

روز گذشته و در حین دربی صدم استقلال و پرسپولیس، تصاویری از ریزش سکوهای ورزشگاه آزادی منتشر شد. با اینکه پیش از این گفته شده بود ورزشگاه آزادی ایمن نیست،‌ اما مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور گفته که هیچ خطری از بابت ریزش یا نشست، ورزشگاه آزادی را تهدید نمی‌کند.

دیروز و با تجمع هواداران استقلال و پرسپولیس برای ورود به استادیوم آزادی، درهای طبقه دوم استادیوم باز شد. اما در بین دو نیمه، تماشاگران طبقه دوم جایگاه خود را ترک کرده و به سکوهای پشت دروازه رفتند.

مهیار عسگریان مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در این باره به تسنیم گفته است: قبل از مسابقات و در شورای تأمین و سایر نهادها، شرایط مربوط به حضور تماشاگران و حتی سکوهای موردنظر برای اسکان آنها مورد بررسی و صحبت قرار گرفت. هیچ خطر نشست یا ریزشی در ورزشگاه آزادی وجود ندارد.

او رسانه‌ها را متهم کرده که با انتشار تصاویر ریزش سکوها می‌خواهند مردم شاد نباشند: همواره خواهش کرده‌ام رسانه‌ها ناامیدی و یأس را ایجاد نکنند و چیزی که وجود ندارد را درست نکنند. در واقع نباید شرایطی به وجود بیاید که هواداران با نگرانی و استرس وارد ورزشگاه شوند. وقتی طبقه دوم زیر بار تماشاگر رفته، یعنی مشکلی وجود نداشته، اما برخی نمی‌خواهند مردم شاد باشند. اگر تماشاگران داخل آمده‌اند، قطعاً با هماهنگی بوده است. قبل از بازی هم اعلام کردیم که مشکلی بابت حضور تماشاگران وجود ندارد.

با وجود اینکه در ماه‌های گذشته مسئولان سازمان نظام مهندسی و همچنین مدیر پیشین مجموعه ورزشی آزادی گفته بودند حضور تماشاگر در استادیوم آزادی، خطر ریزش سکوها را در پی دارد، عسگریان به اظهارات معاونش استناد می‌کند: معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه گفته که مشکل سازه‌ای در ورزشگاه وجود ندارد. با توجه به اینکه بیش از ۵۰ سال از عمر این ورزشگاه می‌گذرد، باید بازسازی صورت بگیرد.

او گفت: در ورزشگاه آزادی، یک سازه اصلی و یک سازه روی آن وجود دارد که ما سازه رویی را برمی‌داریم تا سبک‌سازی کنیم. همه چیز در ورزشگاه آزادی تحت کنترل است و در حین مسابقات در حال بازسازی و ترمیم هستیم.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

۲۴
جهان‌نما
چند چند

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید